LE: Szalona końcówka Apollonu. Bezlitosny OL pokonuje The Tofees [VIDEO]

UEFA

W spotkaniach grupy E, Apollon wywalczył remis w starciu z Atalantą 1:1 (0:1), zaś Lyon bezlitośnie wykorzystał bardzo słabą formę Evertonu 3:0 (0:0). Tym samym OL zrównał się punktami z drużyną Bergamo – razem mają po 8 “oczek”. Apollon zremisował po raz trzeci w tym sezonie rozgrywek i wyprzedził znajdujący się na dnie tabeli, Everton.

W pierwszej połowie przeważali goście, a drużyną dowodził Josip Iličić. Jedyna groźna okazja dla gospodarzy to uderzenie Alexa da Silvy z 9. minuty. Ze strony Atalanty  Iličić dwa razy próbował sił z dystansu, ale prawdę mówiąc włoskiej drużynie brakowało konkretów, by potwierdzić swoją dominację. Gola udało się zdobyć dopiero po wykorzystaniu rzutu karnego z 35. minuty, podyktowanego po faulu Alefa. Wyczerpany walką o piłkę Apollon nie zdołał odpowiedzieć na to trafienie groźną akcją w ofensywie. W drugiej połowie długo nic ciekawego nie działo się pod obiema bramkami. W 54. minucie po główce Petagnii piłka trafiła w słupek. Swojej szansy Apollon doczekał się na 10 minut przed końcem meczu – niekryty w polu karnym Jakolis dopadł do piłki, uderzył głową, ale niestety niecelnie. Atalanta miała szansę, by podwyższyć prowadzenie. Orsolini w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przegrał pojedynek z Bruno Valem. Ta interwencja sprawiła, że do samego końca kibice mogli liczyć na remis. W trzeciej minucie doliczonego czasu w polu karnym odnalazł się Zelaya i głową skierował piłkę do siatki. Jeszcze chwilę przedtem, gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego za dotknięcie piłki ręką. Apollon w trzecim kolejnym meczu w Lidze Europy doprowadza do wyrównania i zmusza rywala do podzielenia się punktami.

2.11.2017 r., 4. kolejka fazy grupowej LE, Neo GSP (Nikozja)

Apollon Limassol – Atalanta Bergamo (0:1) 1:1

Josip Iličić 35′ (k) – Emilio Zelaya 90’+3

Apollon Limassol: Bruno Vale, Alex da Silva (Maglica 76′), Héctor Yuste, G. Vasiliou, Esteban Sachetti, Alef, Allan, E. Zelaya, João Pedro, F. Papoulis (Jakoliš 58′), Adrián Sardinero (Schembri 64′)

Atalanta Bergamo: E. Berisha, A. Masiello, J. Palomino, L. Spinazzola, H. Hateboer, M. Caldara, J. Iličić (Orsolini 55′), R. Freuler, J. Kurtič (Gosens 70′), B. Cristante (de Roon 82′), A. Petagna

Żółte kartki: Vasiliou, Esteban Sachetti, Alex da Silva – Iličić, Petagna, Hateboer

Sędzia: A. Treimanis

Everton miał dużo szczęścia, że nie stracili gola w pierwszej połowie. Obrońcy mieli dużo problemów z upilnowaniem Nabila Fekira czy Bertranda Traore. To właśnie ci zawodnicy byli najbliżej pokonania, będącego w znakomitej dyspozycji Jordana Pickforda. W 25. minucie kapitan Lyonu dopadł do odbitej piłki i uderzył płasko sprzed pola. Z kolei Traore miał szansę na strzelenie gola “do szatni”, ale jego uderzenie w prawy dolny róg bramki padło łupem bramkarza. Drugą odsłonę z przytupem zaczął Everton. Gueye wbiegł z głębi pola, “zbierając” odbitą piłkę, ale Antony Lopes obronił strzał. Najlepszą okazję w całm meczu dla The Tofees zmarnował Gylfi Sigurðsson. Minutę po tym, jak Islandczyk nie trafił w bramkę w obiecującej sytuacji, Bertrand Traore wpisałsię na listę strzelców. Skorzystał z pechowego wślizgu w wykonaniu Schnederlina, który usiłując wybić piłkę posłał idealne podanie do napastnika Burkina Faso.

W 76. minucie Pickford skapitulował po doskonałym, technicznym uderzeniu w długi róg, 19 – letniego Aouara, choć chwilę wcześniej kolejny raz zapobiegł groźnej sytuacji. Fantastyczna asysta Memphisa Depaya. Morgan Schnederlin zwieńczył kiepski występ przedwczesnym zejściem do szatni w 81. minucie. Sfaulował Maxwella Cornet’a, po tym jak ten popisał się sprytnym dryblingiem. Rywali dobił Memphis Depay, wykorzystując dobre podanie górą od Ferriego.