Zwycięstwo Parmy

W zaległym spotkaniu 29 kolejki Serie A piłkarze Parmy niespodziewanie pokonali przed własną publicznością zespół Udinese Calcio 1:0, odnosząc tym samym swoje pierwsze ligowe zwycięstwo od stycznia.

Faworytem tego meczu byli goście zajmujący 12 pozycję w tabeli, jednak zmagający się z problemami finansowymi piłkarze Parmy, chcieli za wszelką cenę udowodnić, że ich zremisowany z Interem mecz nie był dziełem przypadku.

W pierwszej połowie spotkania nie brakowało dogodnych sytuacji dla trzelenia gola zarówno z jednej jak i drugiej strony. Najpierw w 14 minucie zaatakowali piłkarze Parmy, kiedy to strzelał Massimo Cody a piłkę wspaniale wybronił Karnezis, później doskonałą sytuację bramkową miał Antonio Di Natale, jednak w ostatniej chwili Parmę uratował Andrea Costa.

Jeszcze przed przerwą ponownie refleksem popisał się Karnezis, broniąc mocny strzał z dystansu Vareli i piłkarze schodzili do szatni z bezbramkowym remisem.

Decydująca o losach spotkania okazała się 70 minuta spotkania, kiedy to wspaniałym uderzeniem z okolic pola karnego ponownie popisał się Silvestre Varela strzelając bramkę na 1:0.

Goście próbowali zmienić wynik meczu, jednak pomimo 4 doliczonych minut nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy Parmy i mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy Roberto Donadoniego.

FC Parma – Udinese Calcio 1:0 (0:0)
1:0 Varela 70′

Żółte kartki: Mauri, Varela – Wagué

Parma: Antonio Mirante – Mattia Cassani, Fabiano Santacroce, Andrea Costa (49′ Pedro Mendes), Zouhair Feddal – Antonio Nocerino, Francesco Lodi, Josè Mauri (75′ Massimo Gobbi), Silvestre Varela, Abdelkader Ghezzal – Massimo Coda (67′ Ishak Belfodil).

Udinese: Oréstis Karnézis – Danilo Larangera, Molla Wagué, Igor Bubnjić (46′ Allan) – Giovanni Pasquale, Silvan Widmer, Emmanuel Agyemang-Badu, Guilherme, Bruno Fernandes (78′ Álex Geijo), Rodrigo Aguirre (46′ Cyril Théréau) – Antonio Di Natale.