Grająca w bardzo eksperymentalnym składzie Borussia Dortmund pewnie pokonała trzecioligowy 1. FC Saarbruecken 2:0.  Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Kloppa wywalczyli awans do ćwierćfinału Pucharu Niemiec.

Przez cały mecz przewagę mieli goście. Kontrolowali przebieg spotkania. Długo utrzymywali się przy piłce i oddawali dużo strzałów na bramkę rywala.

Pierwszy gol padł ostatecznie w 19. minucie. Hofmann dostał piłkę na prawą stronę pola karnego i dorzucił idealnie na głowę Schiebera, który pewnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans bramkarzowi rywali.
Ambitni gospodarze próbowali nawiązać walkę, jeszcze przed przerwą Marcel Ziemer trafił w słupek, ale to był jeden z niewielu momentów dekoncentracji bloku obronnego Borussii.
Mimo kolejnych akcji i szans na zdobycie bramki, wynik w pierwszej połowie nie uległ zmianie.

Druga połowa zaczęła się od drugiego gola dla gości. Świetną akcję Schiebera wykończył Hoffman. Po tym golu Dortmundczycy starali się nie przemęczać. Grali krótkimi podaniami, dokładnie i bez pośpiechu.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 i awansem BVB do kolejnej rundy Pucharu Niemiec.

Z Polaków Robert Lewandowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek pojawili się na murawie na niespełna pół godziny przed końcem spotkania.