Zwycięska dogrywka Milanu w starciu z drugoligowcem

milanlive.it

Mecz Milanu z Crotone nie należał do najłatwiejszych dla gospodarzy z Mediolanu. Milan , który absolutnie zdominował Crotone oddając w całym spotkaniu 33 strzały w tym 12 celnych potrzebował dogrywki by na czwartej rundzie zakończyć przygodę gości z Crotone z Coppa Italia. Milan wygrał spotkanie z Crotone 3:1 po dogrywce. Bramki dla Milanu strzelali Luiz Adriano , Giacomo Bonaventura i Mbaye Niang dla Crotone strzelił Ante Budimir. Milan awansował do 1/8 finału gdzie 17 grudnia zmierzy się z Sampdorią Genua.

Pierwsze minuty spotkania określiły role obu zespołów było widać w tym meczu kto tu będzie faworytem ,a kto będzie tu czekał na kontry. Dominacja Rossoneri na początku nie przyniosła efektu bramkowego ,bo strzały Suso, Keisuke Hondy czy Luiza Adriano nie były celne bądź trafiały w obrońców gości. Po pierwszych dwudziestu minutach to goście byli bliżej gola , a konkretnie był to Giuseppe Torromino ,którego strzał obronił z trudem Christian Abbiati. Milan odpowiedział płaskim strzałem Luiza Adriano , który bez problemu wyłapał bramkarz Crotone ,Alex Cordaz. Przed upływem pół godziny groźny rajd lewą stroną Bruno Martella zakończył się podaniem do Pietro De Giorgio , którego strzał obronił Abbiati a na dobitkę Raffaele Palladino nie pozwolił Phillipe Mexes. Palladino został zmieniony przez Ante Budimira w 31.minucie.

W drugą połowę lepiej wszedł Milan. Dwie minuty po przerwie Poli zagrywa prostopadłą piłkę do Luiza Adriano ,a ten przedryblowując bramkarza strzela gola i Milan prowadzi 1:0. Chwilę później Milan mógł podwyższyć wynik jednak Poli przeniósł piłkę nad poprzeczką. Goście próbowali odpowiedzieć jednak oddali niecelny strzał głową. W 58. minucie Cordaz obronił strzał przewrotką Nocerino. W 68.minucie stało się coś nieoczekiwanego dla kibiców i piłkarzy Milanu Budimir wymanewrował Zapatę i posłał piłkę obok bezradnego Abbiatiego i wynik brzmiał 1:1. W 71.minucie Sin0isa Mihajlović przeprowadził dwie zmiany za Suso wszedł Mbaye Niang , a za Antonio Nocerino, Giacomo  Bonaventura , co będzie miało swój wpływ w dogrywce. Wynik po 90 minutach brzmiał 1:1 co oznaczało dogrywkę.

Dogrywka stała pod znakiem dwóch ciosów wymierzonych gościom przez Rossoneri. Najpierw w pierwszej minucie doliczonej do pierwszej części dogrywki Giacomo Bonaventura uderzył piłkę nad murem i strzelił już drugą swoją bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego,a czwartą w sezonie. Przed drugą połową dogrywki to gospodarze prowadzili 2:1. W 115.minucie Niang zagrał w pole karne do Montolivo ten zwiódł rywala i oddał piłkę do Nianga ,który ustala wynik meczu. Milan z kłopotami wygrał z Crotone i zagra 17 grudnia o ćwierćfinał z Sampdorią.