Zwrot akcji w sprawie Messiego. Czy Argentyńczyk zostanie na Camp Nou?

Lionel Messi

Zdjęcie: Sky Sports

W ciągu kilku najbliższych godzin sytuacja Leo Messiego może ulec radykalnej zmianie. Argentyńczyk może pozostać na Camp Nou na kolejny sezon! 

Jakie są tego powody ?! Przede wszystkim nieelastyczna postawa Barcelony co do sprzedaży swojego zawodnika. Bartomeu jest wciąż nieugięty, a jedyna droga jaka pozostaje Messiemu to pójść do sądu. Jednak nie byłoby to uczciwe w stosunku do kibiców. Nie chce on opuścić Barcy w atmosferze tego najgorszego co na siłę próbował się uwolnić. Wręcz przeciwnie! Widział co się stało z Neymarem, nie chce opuszczać miejsca, które jest jego domem. Messi jednak miał podstawy, aby negocjować z Barcą, chociażby o ten wpis w klauzuli. Dlatego wynajął prawników, by pomogli mu przejść przez to łagodnie. Nie planował on użycia siły – to trzeba podkreślić.

Manchester City i PSG, które miały chrapkę na zawodnika Blaugrany wstrzymały się od swoich planów. Przede wszystkim nie chciały ryzykować sprawami w sądzie. Pamiętajmy, że jego klauzula wciąż wynosi 700. milionów euro.

Podczas spotkania z ojcem Messiego Bartomeu zaproponował opcję przedłużenia kontraktu do 2022 roku z możliwością zawarcia w niej klauzuli zwolnienia, czyli dokładnie taką samą jak teraz. Oznaczało by to, że Argentyńczyk mógłby opuścić Barcę już następnego lata, jeśli by sobie tego życzył.

Źródło: MARCA / własne 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.