Żuraw: Nie rozważam rezygnacji

Dariusz Żuraw

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lech Poznań we wtorek przegrał z Rakowem Częstochowa 0:2 w ćwierćfinale Pucharu Polski. – Kończy się nasza przygoda w nienajlepszym stylu. Trzeba pogratulować Rakowowi, który zagrał bardzo dobry mecz i zwyciężył zasłużenie – mówił szkoleniowiec “Kolejorza” Dariusz Żuraw na pomeczowej konferencji prasowej.

My poza momentem w pierwszej połowie, gdzie przez 20-25 minut wyglądaliśmy nieźle, w wielu fragmentach spotkania graliśmy bardzo nerwowo. Nie potrafiliśmy wyprowadzić piłki od tyłu, mieliśmy bardzo dużo strat, a to napędzało Raków – podsumował mecz trener Lecha – Nie uważam, że jest to sezon stracony. On wciąż trwa, jest jeszcze wiele meczów do rozegrania. Z Pucharu Polski odpadamy, ale w lidze trzeba zrobić wszystko, by ten sezon zakończyć z twarzą.

O to jednak może być ciężko. Po tym jak Lech grał w fazie grupowej Ligi Europy zostały rozbudzone mocno apetyty kibiców. A tymczasem “Kolejorz” jest dopiero ósmy w lidze i do trzeciego Rakowa traci osiem punktów.

– To, że mamy słabsze momenty, pomimo dwóch wcześniej wygranych meczów, nie oznacza, że mam spuścić głowę i się poddać. Nie jestem takim człowiekiem, dopóki będę miał możliwość, zamierzam walczyć. Nie rozważam rezygnacji. Jestem cały czas w kontakcie z władzami klubu i oni wiedzą, że cały czas mogą na mnie liczyć – zadeklarował Żuraw.