Żuraw: Każdy da z siebie sto procent

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Podczas czwartkowej konferencji przed meczem z Jagiellonią Białystok, trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw musiał tłumaczyć się że swoich słów, wypowiedziach na ostatniej konferencji po przegranym meczu z Jagiellonią. 

– Mówiłem tylko wyłącznie o sytuacji która jest w środku. Mi i zespołowi bardzo zależy na tym, żeby w każdym meczu wyjść, zagrać o zwycięstwo i zająć jak najlepsze miejsce w lidze. Nie powiedziałem tego pod kątem tego, że komuś nie zależy – wręcz przeciwnie, mi zależy bardzo. Mam nadzieję, że zawodnikom również i każdy kto wyjdzie na boisko da z siebie sto procent i ten sezon zakończymy nie tylko z twarzą, ale również na dobrym miejscu – przyznaje trener Lecha.

Cieszę się, że mamy tak szybko okazję do rewanżu, ponieważ ostatni mecz nie był w naszym wykonaniu taki jak byśmy sobie życzyli. Na pewno stać nas na lepszą grę i mam nadzieję, że w sobotę zrewanżujemy się – mówi przed meczem z Jagiellonią Białystok trener Kolejorza Dariusz Żuraw.

W obliczu rewolucji kadrowej jaką Lech przeprowadzi latem, nieuniknione jest wystawianie do jedenastki meczowej zawodników którzy nie dostali do tej pory zbyt wielu szans,. Wśród nich jest z pewnością Timur Zhamaletdinov. 

Na pewno Timur dostanie szansę w tych ostatnich meczach i wtedy ocenimy jego przydatność do zespołu. Na dobrą sprawę nie dostał jeszcze szansy żeby się pokazać, z różnych względów – mówi trener. Dariusz Żuraw odniósł się również do sytuacji kontuzjowanych od dłuższego czasu Juliusza Letniowskiego i Tomasza Cywki. – Julek jest bardzo blisko i powinien rozpocząć przygotowania na pełnych obciążeniach. Troszeczkę bardziej skomplikowana jest sprawa Tomka Cywki, tutaj nie jestem w stanie powiedzieć, czy jeszcze da radę w tym sezonie zagrać – dodaje.

Przejdź do paska narzędzi