Zostało czterech , czas rewanżów w półfinałach obu konferencji

Pomiędzy 8 i 9 listopada polskiego czasu  poznaliśmy cztery najlepsze zespoły , które zmierzą się między sobą 22 i 23 listopada w pierwszych starciach  finałów obu konferencji w sezonie MLS 2015. Dużo ciekawych rozstrzygnięć mieliśmy w tej fazie i tradycyjnie nie było nudy w play-offach.

Konferencja Wschodnia :

New York Red Bulls – DC United

Przed tygodniem na RFK Stadium górą byli Red Bulls wygrywając 1:0 po bramce strzelonej w 71. minucie przez Daxa McCarty’ego . Teraz DC United czeka trudne zadanie , bo nie tylko przegrali u siebie 0:1 , ale nie oddali nawet celnego strzału. Od początku spotkania na awansie do finału Konferencji Wschodniej  bardziej zależało gospodarzom , bo już w 2 .minucie mieliśmy kapitalne rozegranie przez nich rzutu rożnego gdzie Kljestan dograł piłkę po ziemi do Zizzo , który przepuścił pod nogami tę piłkę , a ona spadła pod nogi do Mike’a Grelli , który uderzył w poprzeczkę. W 30 .minucie Dax McCarty podaje do Sachy Kljestana , który decyduje się na strzał zza pola karnego jednak daleko od lewego słupka. W 35 . minucie  dla odmiany akcja gości gdzie Fabian Espindola strzela daleko od prawego słupka. W ósmej minucie drugiej połowie mieliśmy  rzut wolny dla gospodarzy , dośrodkowywał Sacha Kljestan i podał on do niepilnowanego Zubara , który zdecydował się na strzał z woleja i posłał piłkę wysoko w trybuny. W 63. minucie Zizo wznawia piłkę z autu i podaje do Daxa McCarty’ego , który zagrywa do lewej strony do Kljestana  i były zawodnik Anderlechtu zmusił Hamida do wybicia piłki na róg. W 90 . minucie na połowie gospodarzy byli piłkarze DC United Espindola zagrywa piłkę do prawej strony do Arriety , który zostaje zablokowany przy próbie dośrodkowania przez Zubara i zamiast akcji dającej dogrywkę wyszła kontra dla Red Bulls , bo Zubar podaje do Lawrence’a , który długim podaniem uruchomił Bradleya Wright-Philipsa. Jednak ta sytuacja nie zakończyła się golem , bo jego strzał obronił dobrze dysponowany Bill Hamid. Sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy tego meczu. W drugiej połowie wprowadzony na boisko w drugiej połowie Veron odbiera piłkę Boswellowi  i podaje ją w pole karne do Bradleya Wright-Philipsa , a ten wykorzystał błąd Hamida , który minął się z piłką i strzelił do pustej bramki  gola na 1:0 tym samym pieczętując praktycznie awans do finału Konferencji Wschodniej. W 94. minucie Kljestan podaje Bradleya Wright-Philipsa , który wycofał piłkę do Verona a piętnasty metr ten chwilę trzymał piłkę i strzelił  , ale jego strzał o centymetry minął słupek. New Red Bulls wygrywa ten mecz 1:0 i cały dwumecz 2:0 co daje im awans do finału Konferencji Wschodniej.

Columbus Crew – Montreal Impact

Tydzień temu Montreal Impact wygrało u siebie 2:1  i przed rewanżem jest w dobrej sytuacji . Jednak Kanadyjczycy muszą się pilnować , bo bramka strzelona przez Frederico Higuaina ma znaczenie w kontekście rewanżu. Gospodarze nie mieli zamiaru tego meczu przegrać  i było już to widać w 4.minucie kiedy to Parkhust zastopował kontrę gości zagrał piłkę do Affula ten do Tchaniego ,który zagrywa piłkę do Frederico Higuaina ten ze środka boiska przerzuca piłkę na lewą stronę boiska do Francisa , który wrzuca piłkę na głowę do Keia Kamary i napastnik pochodzący ze Sierra Leone daje prowadzenie gospodarzom. W tym momencie to Columbus Crew jest w finale Konferencji Wschodniej. W 40 . minucie rzut rożny dla Impact , z którego dośrodkowuje Donadel na głowę do Cimana ,  który najpierw przegrywa walkę o piłkę , ale po chwili ona jest blisko niego i zagrywa ją na piąty metr. W tym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Cabrera , który zdołał podać do Duki , który strzałem z pierwszej piłki wyrównuje stan meczu i w tym momencie to Impact gra dalej. Do przerwy mamy remis dający awans gościom .W 67 . minucie mamy ciekawą akcję gospodarzy gdzie Afful z prawego skrzydła zagrywa na środek do Tchaniego , ten podaje prostopadle w pole karne do niego z powrotem i tylko wślizg Cimana ratuje Impact przed ewentualną stratą gola jednak po chwili Ciman fauluje Finlaya w polu karnym i mamy rzut karny dla Columbus Crew. Minutę później do karnego podszedł Kamara , ale jego strzał obronił Bush , a po chwili obrońcy drużyny z Montrealu oddalili zagrożenie.  W 77 . minucie Cedrick dogrywa piłkę w pole karne gdzie Kamara zagrywa do McInerneya ten strzela , ale jego strzał obronił Bush , ale niestety ten strzał nie został złapany w obie ręce tylko odbity do boku gdzie do piłki dopadł Ethan Finlay i strzałem z bliska wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. To nie jest koniec emocji , bo  przed nami dogrywka. W 111. minucie meczu Cedrick zagrywa piłkę na głowę do Kamary , a ten strzela gola na 3:1  i ratuje swój zespół przed rzutami karnymi. Columbus Crew wygrało 3:1 po dogrywce i w całym dwumeczu 4:3 co oznacza , że zagrają w finale Konferencji Wschodniej przeciwko New York Red Bulls.

Konferencja Zachodnia :

FC Dallas – Seattle Sounders

Tydzień temu po emocjonującym meczu lepsze okazało się Seattle Sounders wygrywając 2:1. Teraz przyjeżdżają do Teksasu gdzie zagrają rewanż , ale muszą być czujni , bo bramka Castillo dużo znaczy dla gospodarzy w kontekście rewanżu. FC Dallas było bardziej zdeterminowane by wygrać ten mecz. W 21. minucie znakiem tego był strzał z dystansu  Fabiana Castillo , który  przeniósł piłkę metr nad poprzeczką . W 45 .minucie szansa dla Seattle , Martins podaje do Valdeza , a ten decyduje się na strzał  z 25 metrów , po jego strzale piłka odbija się od Loyda i tylko skuteczna interwencja uratowała gospodarzy od utraty bramki. W 52 .minucie Loyd zagrywa do Diaza ten przerzuca piłkę do prawej strony i dogrywa ją do Watsona , który prostopadłym podaniem znalazł Barriosa , który wycofał do Fabiana Castillo  jednak ten został zablokowany przez Stefana Freia była szansa na dobitkę dla Acosty jednak skutecznie przeszkodzili mu obrońcy i od bramki zaczęli goście. W 84. minucie chwilę po wznowieniu gry przez gospodarzy Diaz podaje do Watsona , który wygrywa pojedynek biegowy z Ivanschitzem i podaje piłkę na głowę do Akindele i Dallas prowadzi 1:0 . Dallas w tym momencie jest w finale Konferencji Zachodniej. W 90 . minucie rzut rożny dla Seattle Pappa zagrywa na głowę do Chada Marshalla i jest już 1:1 . W tym momencie to goście grają dalej. Jednak radość nie trwała długo , bo w 91.minucie Mauro Diaz dośrodkowywał z rzutu rożnego na głowę do Blasa Pereza ten odegrał do Zimmerman , a ten strzałem głową daje wynik 2:1 dla FC Dallas. Michael Barrios w czwartej z pięciu doliczonych minut dogrywał piłkę w pole karne , fatalne wybicie piłki przez Scotta nie zostało zamienione na gola , bo Castillo strzelił wprost w ręce Freia. Czas na dogrywkę w tej sytuacji. W 95 . minucie Kellyn Acosta zagrywa do Diaza ten odgrywa do Pereza chwilę później piłka wraca z powrotem do Diaza ten dośrodkowuje do Akindele , a ten strzela tak , że bez problemu broni ten strzał. W 116 .minucie Acosta podaje do Akindele ten będąc na prawej stronie wpada w pole karne i tylko obrona jedną ręką przez Freia ratuje Seattle przed utratą gola i chwilę później ofiarna interwencja Scotta zapobiega dobitce tego strzału. W dogrywce nie było bramek co oznacza rzuty karne. Zaczynają goście , a konkretnie Clint Dempsey i pewnym strzałem w lewy róg zmylił Gonzaleza , który poszedł w drugą stronę. Diaz strzela w prawo , Frei rzuca się w lewo i mamy 1:1. W drugiej strzeli karnego wykonuje strzelec gola na 1:1 z poprzedniego meczu Andreas Ivanschiotz jednak jego uderzenie w prawą stronę broni Gonzalez. Hollingshead strzela w środek , a Frei znowu w złą stronę , 2:1 FC Dallas. Chad Barret słabo strzela w prawo i jego uderzenie bez trudu broni Gonzalez . Tesho Akindele w prawo , a Frei po raz trzeci z rzędu w złą stronę , 3:1 dla gospodarzy. W czwartej serii do karnego w ekipie gości podchodził Andy  Rose i musiał trafić by zachować jeszcze szanse na awans i trafił choć Gonzalez  wyczuł stronę , w którą on strzelił. Strzał przy lewym słupku Rose’a podtrzymał nadzieję na awans dla Seattle bo przegrywali tylko 2:3 , po chwili do karnego podszedł Zimmermann jego strzał w lewo wyczuł Frei , ale nie dał rady obronić i FC Dallas zagra w finale Konferencji Zachodniej. Po 90 minutach i dogrywce mieliśmy wynik 2:1 dla FC Dallas . Wynik dwumeczu to 3:3 , ale w rzutach karnych to FC Dallas wygrało 4:2 i gra dalej.

Vancouver Whitecaps – Portland Timbers

Pierwszy mecz rozgrywany w Oregonie zakończył się bezbramkowym remisem , ale to The Timbers tworzyli lepsze sytuacje do strzelenia gola. Tym razem Timbers mogło zremisować bramkowo lub wygrać by awansować do finału Konferencji Zachodniej. W 9 . minucie mieliśmy ciekawą sytuację , bo Manneh w indywidualnej akcji rozpoczętej  40 metrów od własnej bramki zademonstrował pokaz siły fizycznej , determinacji  i uwieńczył to strzałem w słupek z 25 metrów , który odbił się od pleców Kwaraseya i piłka na szczęście dla gości wypadła na róg. W 31. minucie Diego Valeri wywalcza aut nabijając Beitashoura po tym aucie otrzymuje piłkę wpada z nią w pole karne gdzie zagrywa ją do Fanendo Adiego , który bez zastanowienia strzela i Portland prowadzi 1:0 . W 67.minucie Rosales dogrywa w pole karne jednak obrońcy Portland wybijają tę piłkę na róg. W 81. minucie Diego Valeri dogrywał piłkę w pole karne jednak nikt jej nie dotknął , a ona zmierzała do bramki przez co wybijać ją przed siebie musiał Ousted. Dwie minuty później akcja Whitecaps rozpoczęta przez Rosalesa ,który zagrywa ją do Techery , który mając trochę miejsca dośrodkowuje piłkę w pole karne do Earnshawa decydującego się na strzał przewrotką jednak minimalnie przeniesiony nad poprzeczką. W 94 . minucie Whitecaps konstruowało kolejną okazję na wyrównanie jednak strata piłki przed Moralesa 40 metrów od bramki rywala na rzecz Chary poskutkowało groźną kontrą dla gości podczas , której  Chara podał do Adiego w akcji  początkowo 3 na 2 Adi podaje na osiemnastym metrze do Chary ten okiwał Moralesa i mimo tego , że podłączył się Melano i zrobiło się 3 na 3 Chara podwyższył wynik meczu na 2:0 i wprowadził Portland Timbers do następnej rundy. Portland Timbers wygrało mecz 2:0 i dwumecz w takim samym stosunku co znaczy , że zagrają w finale Konferencji Zachodniej przeciwko FC Dallas.