Żółte kartki za plucie na boisko?

fifa.com

Angielskie media informują o szalonym, ale zarazem ciekawym, pomyśle szefa Komitetu Medycznego FIFA Michela D’Hooghe’a. Według Belga piłkarze powinni być karani żółtymi kartkami za plucie na boisko.

Jak donosi „The Telegraph”, Michel Baron D’Hooghe, belgijski lekarz, będący członkiem FIFA i UEFA, uważa, że piłkarze powinni otrzymywać żółte kartki za plucie na boisko.

– To bardzo niehigieniczne zachowanie, a zarazem łatwa droga, aby kogoś zarazić. Piłkarze powinni ograniczyć je do minimum. Nie wiem, czy jest to możliwe, ale może dobrym pomysłem będą żółte kartki za splunięcie na murawę? – przyznał.

Michel D’Hooghe w latach 1987-2001 pełnił funkcję prezesa Królewskiego Belgijskiego Związku Piłki Nożnej. Był prezes Club Brugge w latach 2003-2009. Od kilku lat piastuje funkcję szefa Komitetu Medycznego FIFA.

W wielu ligach trwają pracę nad wznowieniem sezonu. PKO Ekstraklasa ma wrócić w ostatni weekend maja. Mecze rozgrywane będą bez udziału publiczności oraz z zachowaniem restrykcji narzuconych przez rząd.

Na całym świecie odnotowano ponad trzy miliony przypadków zachorowań na koronawirusa. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 211 tysięcy.

Źródło: The Telegraph, własne


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.