Znamy składy na mecz Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok

Trenerzy Górnika Zabrze i Jagiellonii Białystok podali oficjalnie składy na ostatni mecz 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

W meczu kończącym 21. kolejkę PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze zagra u siebie z Jagiellonią Białystok. Oba zespoły przystępują do dzisiejszego starcia w odmiennych nastrojach.

Górnik w miniony weekend ograł na wyjeździe Stal Mielec 1:2. Drużyna Jana Urbana po pierwszych 45. minutach przegrywała 1:0 po golu Grzegorza Tomasiewicza. Losy spotkania w drugiej połowie odwrócił niezawodny duet Lukas Podolski – Bartosz Nowak.

Jagiellonia zaś musiała uznać wyższość Termaliki, która na własnym stadionie pokonała wyżej notowanego rywala 2:1.

Oba zespoły po raz ostatni spotkały się w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas w Białymstoku Jagiellonia przegrała 1:3.

Górnik Zabrze: Bielica – Wiśniewski (C), Janicki, Gryszkiewicz, Dadok – Kubica, Manneh – Janża, Podolski, Nowak – Krawczyk.
Rezerwowi: Sandomierski, Sokół – Pawłowski, Stalmach, Mvondo, Dziedzic, Szymański, Hrosu, Wingralek.

Trenér: Jan Urban

Jagiellonia Białystok: Alomerovic – Olszewski, Pazdan (C), Matysik, Wdowik – Struski, Pospisil, Mystkowski – Přikryl, Cernych, Trubeha.
Rezerwowi: Steinbors – Nastić, Nalepa, Tabiś, Wojciechowski, Tiru, Twarowski, Lutostański, Orpik.

Trenér: Piotr Nowak

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 18:00.