Znamy nowego trenera Śląska Wrocław!

Vitezslav Lavička został nowym trenerem Śląska Wrocław. Czeski szkoleniowiec podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o dwa kolejne sezony. 

Lavička uchodzi za jednego z najlepszych czeskich trenerów. Przez większość piłkarskiej kariery związany był ze Spartą Praga, w barwach której zdobył siedem tytułów mistrzowskich. Po zakończeniu kariery na boisku zasiadł na ławce trenerskiej. Z jej wysokości również osiągał sukcesy i zdobywał trofea. Ze Slovanem Liberec i Spartą Praga zdobył tytuły mistrzowskie. Lavička znany jest nie tylko w Czechach. Po mistrzostwo sięgnął również w Australii, jako szkoleniowiec Sydney FC. 

W 2015 roku został selekcjonerem reprezentacji Czech do lat 21. Wywalczył z nią awans na Mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce. 

Vitezslav Lavička posiada bogaty trenerski dorobek, zdobywał mistrzowskie tytuły z trzema różnymi klubami. Jest perfekcjonistą, odciskał wyraźne piętno na prowadzonych przez siebie drużynach, które zawsze charakteryzowały się bardzo dobrą organizacją gry. Ponadto to człowiek obdarzony wielką charyzmą, wiedzący jak zarządzać szatnią. A co dla nas istotne, niejednokrotnie pokazywał, że potrafi wprowadzać do składu młodych zawodników. Jesteśmy przekonani, że da naszemu zespołowi nowy bodziec pracy – zaznaczył dyrektor sportowy Dariusz Sztylka.

Przejdź do paska narzędzi