Złota Piłka 2017 – Wygrana CR7!

Wikimedia

Rozstrzygnięty został konkurs “France Football” o Złotą Piłkę. Potwierdziły się plotki o zwycięzcy.

Zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, zwycięzcą plebiscytu został Cristiano Ronaldo, który zdobył swoją piątą złotą piłkę w karierze. Tuż za nim uplasował się świetny w tym sezonie Argentyńczyk, Lionel Messi. Pierwszą trójkę zamyka były zawodnik FC Barcelony – Neymar. Na nieco pechowej (czwartej) pozycji uplasował się Gianluigi Buffon. Za Włochem, na piątej pozycji jest Luka Modrić, który został doceniony za dobre występy w lidze, jak i lidze mistrzów. Szóstą pozycje zajął jego kolega z zespołu, Sergio Ramos. Siódme miejsce należy do objawienia poprzedniego sezonu – Kyliana Mbappe. Na ósmej pozycji uplasował się N’Golo Kante. Dziewiątą pozycję zajął nasz rodak – Robert Lewandowski. Pierwszą dziesiątkę zamyka Harry Kane.

W plebiscycie organizowanym przez francuski magazyn głosują tylko dziennikarze, którzy spośród 30 zebranych wcześniej nazwisk wybierają 5 najlepszych zawodników na świecie, przyznając im kolejno: 6, 4, 3, 2 i 1 punkt.