Zieliński: Uważam, że nie powinniśmy przegrać

Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com

Zawodnik Napoli, Piotr Zieliński, ocenił wydarzenia boiskowe wczorajszego meczu z AC Milan. Reprezentant Polski nie krył rozczarowania porażką.

Napoli przegrało 0:1 swój pierwszy mecz w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów z AC Milan. Jedyną bramkę wczorajszego wieczoru zdobył Ismael Bennacer w 40. minucie. Zespół Piotra Zielińskiego musiał sobie radzić w “10” od 74. minuty spotkania. Andre Zambo Anguissa w przeciągu czterech minut otrzymał dwie żółte kartki i musiał opuścić plan gry.

W bieżącym sezonie Napoli pewnie zmierza po mistrzostwo Włoch. W tabeli ligowej nie musi oglądać się za siebie, bo utrzymuje aż 16-punktową przewagę nad Lazio. Do końca sezonu pozostało zaledwie dziewięć spotkań. Piotr Zieliński ocenił przebieg wczorajszego starcia z AC Milanem:

Pierwsza akcja nawet nie wiem, która to minuta. Mieliśmy znakomitą sytuację do strzelenia gola, niestety nie udało się. Przegrywamy mecz, a zasługiwaliśmy na coś więcej – powiedział 80-krotny reprezentant Polski.

28-letni pomocnik wyróżnił dwóch zawodników “Rossoneri” i wyjaśnił, jak należy zareagować w starciu przeciwko nim w rewanżowym meczu:

Leao i Diaz to świetni zawodnicy. Leao, jak mu się zostawi miejsce i się rozpędzi, to nie ma obrońcy, który go zatrzyma. Brahim Diaz świetny technicznie, przy akcji bramkowej to on się urwał, zabrał się w środku boiska. Trzeba było tam faul zrobić, żeby nie wyszli z kontrą. Niestety straciliśmy wtedy bramkę. Musimy na to uważać i w Neapolu być bardziej czujnymi i wygrać mecz. 1:0 to wynik cały czas otwarty – przyznał Zieliński i dodał:

Co boli przed rewanżem? Strata Zambo-Anguissy czy Kima. Tacy zawodnicy jak Zambo czy Kim to kluczowe straty dla nas. W drużynie posiadamy też zawodników, którzy nie raz pokazali, że potrafią zastąpić tych, którzy grają częściej. Zawsze stawali na wysokości zadania, więc jestem spokojny o to. Porażka boli, bo uważam, że nie powinniśmy przegrać. Pozytywnie jesteśmy nastawieni przed rewanżem, gramy u siebie, w lidze ostatni mecz nam się nie udał przeciwko nim, ale w LM jest inaczej. Dzisiaj pokazaliśmy, że potrafimy dobrze grać i w rewanżu napewno zagramy jeszcze lepiej – zakończył zawodnik Napoli.

Już w najbliższy wtorek (18 kwietnia) odbędzie się rewanżowe starcie Napoli – AC Milan o godzinie 21:00. AC Milan będzie chciał za wszelką cenę obronić jednobramkową zaliczkę.