Zawód Herthy. Augsburg wywozi punkty z ciężkiego terenu

Hertha Berlin w sobotnim pojedynku 18.kolejki niemieckiej Bundesligi przed własną publicznością zremisowała 0:0 z Augsburgiem.

Pierwsze zagrożenie pod bramką kibice zobaczyli już w 2.minucie, kiedy to Caiuba efektownym uderzeniem z powietrza próbował otworzyć wynik, ale wyborną interwencją błysnął Jarstein. Hertha również ruszyła z atakami, czego dokumentem był strzał Weisera z kilkunastu metrów. Próba była groźna, jednak piłka przeleciała obok wymierzonego celu. W 24.minucie spotkania goście podjęli kolejne starania, aby pokonać obronę przeciwnika, lecz kropnięcie Caiuby zostało pewnie zatrzymane przez Jarsteina. Pierwsza połowa obfitowała w liczne przewinienia, za które sędzia musiał wyciągać konsekwencje. Wśród kartkowiczów znalazł się m.in. Max. Wynik bezbramkowy utrzymał się do przerwy.

Po wznowieniu gry inicjatywę przejął Augsburg, którego zawodnicy w dosyć łatwy sposób wypracowywali sobie sytuacje strzeleckie. Odważne decyzje podejmowali Bobadilla oraz Baier, jednakże ich strzały były minimalnie niedokładne. W 63.minucie na boisko wkroczył sztab medyczny, ponieważ urazu nabawił się Marwin Hitz. Na szczęście problemy nie okazały się tak poważne i piłkarz mógł kontynuować zawody. Następne fragmenty pojedynku to pokaz nieudolności ofensywnej z obu stron. Arbiter dorzucił sześćdziesiąt sekund do regulaminowego czasu, lecz to było zbyt mało, by ktoś mógł coś konstruktywnego zrobić dzisiejszego popołudnia.

Ten rezultat trzeba traktować w kontekście sensacji, bo klub ze stolicy Niemiec był wyraźnym faworytem tego starcia i oczekiwano od niego pewnego zwycięstwa.

Hertha Berlin 0:0 Augsburg

Żółte kartki: Ibisević (25′), Brooks (45+1′) – Max (42′), Caiuby (45+1′), Verhaegh (75′)

Sędzia główny: Tobias Stieler

Skład gospodarzy: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Lustenberger (68. Baumjohann), Skjelbred – Haraguči, Darida (89. Stark), Kalou – Ibišević

Skład gości: Hitz – Verhaegh, H. Jeong-ho, Klavan, Max – Baier, Kohr – Esswein (90. Feulner), J. Dong-won (71. Morávek), Caiuby – Bobadilla (90+1. Matavž)