Zagłębie Lubin nie zapłaci pełnej prowizji za Jarosława Jacha

Crystal Palace

W dzisiejszym wydaniu „Przeglądu Sportowego”, Antoni Bugajski opisuje sprawę braku przelania pełnej kwoty agentowi z transferu Jarosława Jacha do Crystal Palace.

Przedstawiciele „Miedziowych” wpłacili na konto agencji piłkarza 200 tysięcy euro, a w sumie powinni wpłacić 2 mln złotych. Prezes lubińskiego klubu uważa, iż to jest absurd, by płacić tak astronomiczne pieniądze. Zespół z Dolnego Śląska wystosował oświadczenie:

„Zagłębie Lubin S.A. informuje, że w związku z prowadzonym w Spółce postępowaniem wyjaśniającym, decyzją Zarządu Spółki prowizja menadżerska za transfer wychodzący Jarosława Jacha do angielskiej drużyny Crystal Palace F.C. (23 stycznia 2018 roku) zostanie wypłacona jedynie częściowo pośrednikowi transakcyjnemu Pawłowi Staniszewskiemu, prowadzącemu agencję menadżerską pod nazwą Staniszewski Football Management, w terminie ustalonym przez poprzedni Zarząd Zagłębia Lubin S.A. Opinia ekspertów przeprowadzających postępowanie wyjaśniające, zapisy obowiązującej umowy oraz prawomocne wyroki sądów ogłaszane dotychczas w podobnych sprawach, potwierdzają że prowizja w oczekiwanej przez pośrednika kwocie jest rażąco wygórowana i sprzeczna ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem prawa i zasadami współżycia społecznego.”

źródło: zaglebie.com, Przegląd Sportowy, własne


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.