Xavi: To wielki krok. Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo

fcbarcelona.com

To wielki krok. Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Osasuna dobrze broniła. W drugiej połowie graliśmy z większą dynamiką swobodą, z mniejszą liczbą kontaktów z piłką – powiedział Xavi na pomeczowej konferencji po wygranym ligowym starciu z Osasuną (1:0).

FC Barcelona od 26. minuty grała z przewagą jednego zawodnika więcej po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał obrońca Osasuny, Jorge Herrando. Jedyną bramkę dla “Dumy Katalonii” zdobył Jordi Alba po asyście Frenkiego de Jonga. Po ostatnim gwizdku sędziego Villanuevy, FC Barcelona dopisała do swojego dorobku trzy punkty. Ich przewaga nad drugim Realem Madryt została powiększona do 14. punktów.

Jordi jest niesamowitym zawodnikiem, mógłby być środkowym pomocnikiem. Jest świetnym przykładem dla drużyny i robi różnicę. Nie jest w łatwej sytuacji. To skomplikowane dla niego. Tytuł mistrza Hiszpanii mamy praktycznie pewny. Teraz czekamy na to, co wydarzy się w San Sebastian.  – powiedział Xavi.

W niedzielę, 14 maja Barcelona zagra kolejny mecz z Espanyolem. W starciu z Osasuną boisko w pierwszej połowie musiał opuścić Gavi, w którego miejsce został wprowadzony Ansu Fati. Po zmianie stron Christensen oraz Raphinha zostali również zmienieni. Na konferencji pomeczowej Xavi wyjaśnił powód swojej decyzji:

Myślę, że wszyscy mają się dobrze i są gotowi na derby z Espanyolem. Gavi miał lekki uraz, który nie wydaje się niczym poważnym. Andreas został zmieniony ze względów ostrożności, a Raphinha miał problem z kolanem – wyjaśnił Xavi.

Leo Messi otrzymał dwutygodniowe zawieszenie od Paris Saint-Germain za podróż do Arabii Saudyjskiej. Xavi został poproszony o skomentowanie sytuacji związanej z argentyńskim zawodnikiem:

Nie wiem. Mam zbyt wiele decyzji do podejmowania tutaj, aby móc wypowiadać się na temat innego klubu. Nie znam sytuacji Leo, więc nie mogę wyrazić swojej opinii – powiedział Xavi.