Xavi oficjalnie odchodzi z Barcelony

fcbarcelona.com

Xavi Hernández odchodzi z FC Barcelony. Swoją decyzję pomocnik ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej.

Xavi był piłkarzem Barcelony od najmłodszych lat. W sumie reprezentował barwy “Dumy Katalonii” przez 25 lat. W przyszłym sezonie piłkarz będzie grał w katarskiej drużynie Al Saad.

– Chciałbym poinformować, że wraz z końcem obecnego sezonu odejdę z Barcelony. Jest to moja ostateczna decyzja, choć nie było łatwo jej podjąć. Rozmawiałem z moją rodziną i razem postanowiliśmy to zrobić.  Cieszę się, że zostałem na ten sezon w Barcelonie. To dla nas wspaniały rok i mamy szansę wygrać potrójną koronę. Decyzja o odejściu jest piekielnie trudna, przecież wszyscy wiecie, że jestem Cule. W tym roku gram dużo mniej i myślę, że to dobry moment, żeby odejść. Wiem, że mogę jeszcze trochę pobiegać za piłką w niższej lidze, w Katarze. Dzisiaj oficjalnie mówię: do widzenia  pracownikom, piłkarzom czy kibicom, choć większość wiedziała o tym już wcześniej.

– Chcę podziękować za wszystko Barcelonie. Za te wspaniałe 25 lat. A także za to, że zaproponowali mi nowy kontrakt, jednak podjąłem decyzję. Chcę podziękować także kibicom. Mam nadzieję, że nie jesteście rozczarowani i mi wybaczycie, bo wiem, że wielu z was prosiło, żebym został. W najbliższą sobotę będę mógł pożegnać się z fanami na Camp Nou. To będzie wielka chwila. Naprawdę się wzruszyłem kiedy kibice skandowali moje imię i prosili, żebym został.

Źródło: skysports.com/fcbarcelona.com


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *