Xavi: Musimy uznać, że nieobecność Gaviego i Pedriego była odczuwalna

fcbarcelona.com

FC Barcelona pożegnała się z europejskimi pucharami po porażce z Manchesterem United (1:2). – Nie możemy być z siebie dumni, ale rywalizowaliśmy z wielkim rywalem – powiedział Xavi.

Podobnie jak w pierwszym meczu na Camp Nou, Duma Katalonii objęła prowadzenie na Old Trafford po rzucie karnym Roberta Lewandowskiego,. Nie byli w stanie podwyższyć wyniku, mimo że przez większą część pierwszej połowy kontrolowali sytuację.

Po przerwie Manchester United wyszedł z ogniem. Najpierw Fred wyrównał, a Antony strzelił zwycięskiego gola. Xavi ubolewał nad brakiem opanowania i intensywności swojej drużyny w drugiej połowie.

– Czujemy frustrację. Pierwszy gol nas podłamał. Różnica w stosunku do zeszłego roku polega na tym, że w tym roku rywalizowaliśmy na równym poziomie. Nie możemy być z siebie dumni, ale odpadamy z wielkim rywalem. Szkoda – oznajmił szkoleniowiec.

Podkreślił następnie, że ważne jest, aby uczyć się na błędach i skupiać się na tym, co jest przed drużyną. – Musimy uznać, że nieobecność Gaviego i Pedriego była odczuwalna – zauważa. Katalończycy w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Almerią (godz. 18:30), która poniosła trzy kolejne porażki.