Wypożyczenie Nuno Tavaresa przesądzone. Arsenal porozumiał się z nowym klubem Portugalczyka

Jak donosi Fabrizio Romano, już niedługo Nuno Tavares zasili szeregi Olympique Marsylia. Boczny obrońca przeniesie się tam w ramach rocznego wypożyczenia.

Tavares został sprowadzony do Arsenalu zaledwie rok temu z Benfici za 8 milionów euro. W tym czasie zdążył rozegrać w nowym zespole 28 spotkań, w których strzelił bramkę i zanotował 2 asysty. Mimo tej sporej, jak na pierwszy sezon, liczby występów nie przekonał on do siebie trenera, Mikela Artety. Dlatego też kilka dni temu “Kanonierzy” ogłosili nawiązanie współpracy z zawodnikiem Manchesteru City, Ołeksandrem Zinczenko. Ukrainiec ma bardzo duże doświadczenie na boiskach Premier League, gdyż w rozgrywkach tych pojawiał się na boisku 76 razy.

Jednocześnie hiszpański szkoleniowiec nie zamierza od razu spisywać Taveresa na straty. Zamiast tego chcę go tylko wypożyczyć do innego klubu, by tam lepiej ukształtował się jako zawodnik. Klubem tym okazał się Olympique Maryslia. Francuzi od jakiegoś czasu próbują uzgodnić warunki wypożyczenia z Arsenalem. W pewnym momencie nastąpił groźny impas, ale ostatnio powrócono do negocjacji.

Teraz Fabrizo Romano poinformował, że strony doszły do porozumienia. Tak jak zakładano Tavares uda się na wypożyczenie bez możliwości wykupu. Może to okazać się dużym minusem dla “Les Olympiens”, kiedy ten błyśnie formą. 22-latek pojawi się dziś w Marsylii i podda
się od razu testom medycznym. Oficjalne ogłoszenie jest już zatem jedynie kwestią najbliższych godzin.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.