Legia Warszawa w sezonie 2015/2016 po raz pierwszy zaprezentowała się w europejskich pucharach. Na Stadionie Wojska Polskiego Legioniści tylko jedną bramką pokonali niżej notowany rumuński zespół FC Botosani.

Na decydujące trafienie kibice Legii Warszawa musieli czekać do 77. minuty. Wtedy to fantastycznym uderzeniem popisał się słowacki pomocnik Ondrej Duda, który strzałem zza pola karnego pokonał bezradnego Iliewa. Druga połowa była w wykonaniu Legionistów lepsza i widać, że kondycyjnie zaprezentowali się na wyższym poziomie od gości. Dogodne okazje do zdobycia bramek mieli jeszcze Prijović, Broź czy Kucharczyk. Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień w Rumunii o 19:00.

Legia Warszawa – FC Botosani 1:0 (0:0)
Duda 77′

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski – Guilherme (Żyro), Furman, Jodłowiec, Duda (Masłowski), Kucharczyk – Nikolić (Prijović)

Botosani: Iliev – Dimitrov, Miron, Cordos, Acsinte – Brata (Ivanovici), Cucu, Costin (Croitoru), Vasvari (Robertson), Batin – Roman

Żółte kartki: Broź, Rzeźniczak, Guilherme, Duda – Cordos, Vasvari, Cucu