Wymęczone zwycięstwo Bayernu. “Lewy” z kolejnym golem

Drugą kolejkę Bundesligi zainaugurowało starcie pomiędzy Schalke 04 Gelsenkirchen a Bayernem Monachium. W składzie mistrzów Niemiec od pierwszej minuty wystąpił Robert Lewandowski.

Polski napastnik bardzo dobrze zaczął ten sezon. W pierwszym meczu przeciwko Werderowi Brema zdobył trzy bramki. Schalke nie wygrało z Bayernem od 2010 roku, kiedy to pokonali zespół z Bawarii 2:0. Wtedy w ich bramce stał Manuel Neuer, który od jakiegoś czasu reprezentuje barwy aktualnych mistrzów Niemiec.

Obie drużyny przez pierwsze dwadzieścia minut starały się wyczuć przeciwnika, niewiele się działo gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

W 20. minucie spotkania mieliśmy pierwszą groźną sytuację dla Schalke. David Alaba zablokował strzał głową Leon Goretzki po dośrodkowaniu Eric-Maxima Choupo-Motinga. Chwilę później akcja Bayernu po której Frank Ribery wywalczył rzut rożny dla Monachijczyków.

Dwie minuty później blisko gola był Robert Lewandowski. Jego strzał z 14. metrów nieznacznie minął bramkę Fahrmanna.

W 38. minucie przebojowa szarża Jewhena Konoplianki, który zmienił prawą stronę na lewą. Było to zaskakujące dla monachijczyków, a po podaniu Ukraińca i strzale Klaas-Jana Huntelaara – Manuel Neuer interweniował w ostatnim momencie.

Brzydka pierwsza odsłona spotkania w której górowały faule nad sytuacjami bramkowymi. Zero celnych strzałów w obu zespołach. Nie tak powinien wyglądać ten mecz.

10 minut po zmianie stron mieliśmy najlepszą jak do tej pory sytuację na zdobycie gola. Klaas-Jan Huntelaar huknął potężnie z ponad 20 metrów w poprzeczkę. Holender miał dużo miejsca oraz czasu i był bliski zdobycia gola na Veltins-Arena!

W 74. minucie fantastyczną sytuację zmarnował Lewandowski! Rajd lewą strona Alaby, dośrodkowanie wzdłuż bramki, Fahrman mija się z piłką a z najbliższej odległości Lewandowski nie trafia w bramkę!

Aż w końcu nastała 81. minuta spotkania. Znakomite prostopadłe podanie Martineza do Roberta Lewandowskiego i Polak z dużym spokojem pokonuje Fahrmana! To już czwarty gol naszego reprezentanta w drugim meczu tego sezonu!

Już w doliczonym czasie gry Joshua Kimmich dobija Schalke strzelając gola po podaniu Roberta Lewandowskiego.

Ostatecznie  Bayern Monachium odnosi wymęczone zwycięstwo na Veltins-Arena pokonując po bramce Lewandowskiego Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0.