Wygrana Chelsea zrodzona w męczarniach

Chelsea F.C. pokonała West Bromwich Albion 1:0 po golu Diego Costy. Wygrana ta zrodziła się jednak w bólach. Gospodarze nie zagrali dobrego spotkania, ale trzy punkty zostały na Stamford Bridge, a tym samym zachowali oni pozycję lidera Premier League

Pierwsza połowa nie obfitowała w fajerwerki. Przewagę miała Chelsea i tylko od czasu do czasu kotłowało się w jednym, bądź też drugim polu karnym. W 19. minucie groźnym strzałem w kierunku bramki Thibauta Courtoisa popisał się Chris Brunt, lecz piłka po jego strzale przeszła obok słupka. Tuż przed przerwą zaskoczyć Bena Fostera próbował z rzutu wolnego David Luiz, lecz angielski bramkarz nie dał się pokonać.

W drugiej połowie raz po raz piłkarze Antonio Conte nękali defensywę West Bromu, lecz bezskutecznie. Jedyna bramka padła w 76. minucie. Błąd Gareth’a McAuley’a wykorzystał Diego Costa, który mierzonym strzałem pokonał Bena Fostera.

Chelsea po piętnastu kolejkach ma na swoim koncie 37 punktów i jest liderem Premier League z przewagą trzech punktów nad drugim Arsenalem. West Brom okupuje ósmą lokatę z 20 punktami.

Chelsea – West Brom 1:0 (1:0)