Wspaniały wyczyn brazylijskiego bramkarza!

W meczu na szczycie 21. kolejki ligi brazylijskiej FC Sao Paulo pokonało Cruzeiro Belo Horizonte 2:0. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył bramkarz Rogerio Ceni, dla którego było to już 120. trafienie w karierze!

Rogerio Ceni wykorzystał rzut karny w 36. minucie, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Wynik ustalił w 70. minucie Alan Kardec. Dzięki zwycięstwu ekipa z Sao Paulo traci w tabeli punkt do prowadzącego Cruzeiro.

Rogerio Ceni ma 41 lat. Całą karierę związany jest z FC Sao Paulo. Znany jest ze swojej bramkostrzelności. Jest rekordzistą świata wśród bramkarzy, jeśli chodzi o liczbę zdobytych goli. W reprezentacji Brazylii rozegrał 17 meczów. Był członkiem kadry “Canarinhos” na Mistrzostwa Świata w 2002 i 2006 roku.

Źródło: własne