Wraca Bundesliga. Gregoritsch rozbił Borussię

Schalke 04

źródło: schalke04.de

Schalke 04 pokonało Borussię Mönchengladbach 2:0 w pierwszym meczu 18. kolejki Bundesligi.

Mecz na VELTINS-Arena był dość wyrównany, jednak Schalke było zdecydowanie groźniejsze pod bramką rywali. Udokumentowali to w drugiej połowie. Najpierw w 48. minucie Suata Serdara, który dostał dobre podanie od Michaela Gregoritscha i dokładnym strzałem przy słupku pokonał golkipera rywali. Na 2:0 podwyższył już sam Gregoritsch. Austriak w 58. minucie wyrwał się obrońcom i  umieścił piłkę w siatce, w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Trzeba czekać na wyniki pozostałych meczów, ale jedno jest pewne – na ten moment Schalke zbliża się w tabeli Bundesligi do Borussii na dwa oczka. Mönchengladbach, które było do tej pory wiceliderem, ma 35 punktów, a zespół z Gelsenkirchen 33 punkty.