Wpadka United. Tym razem katem Watford

premierleague.com

Manchester United przegrał na wyjeździe z Watford 1:3 dając pokaz bezsilności i braku dyscypliny taktycznej przez co strata do lidera zwiększa się do 6. punktów.

Ostatnie dni dla Jose Mourinho są bardzo ciężkie. Najpierw przegrana w derbach Manchesteru z City, potem słaby występ w Rotterdamie, zaś teraz doszła porażka  na Vicarage Road z “Szerszeniami”

Od początku inicjatywę przejęli gospodarze. Pierwsza dogodna okazja miała miejsce w 11. minucie kiedy Sebastian Prödl najwyżej wyskoczył do piłki i minimalnie chybił obok lewego słupka De Gei.

Rywale mogli odpowiedzieć w 22. minucie, lecz Zlatan Ibrahimović nie wykorzystał stuprocentowej okazji. Piłka po jego strzale przeleciała nieznacznie obok lewego słupka.

“Czerwone Diabły” był słabo dysponowane tego dnia, grając ospale, ale w 31. minucie powinni prowadzić. Paul Poogba, nowy nabytek United mocno huknął z dystansu lecz futbolówkę zatrzymała się na poprzeczce Gomesa

Niewykorzystane sytuacje mają to do siebie, że lubią się mścić i tak też było w tym przypadku. Etienne Capoue odebrał podanie sprzed krawędzi pola karnego i mierzonym strzałem wpakował piłkę do bramki De Gei dając swojej drużynie prowadzenie w meczu.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Znów kontrolę mieli gospodarze, ale to Manchester United zdobył bramkę za sprawą Rashforda, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym piłkarzy Mazzariego.

W końcówce United mogło przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz główka Ibrahimovicia została w kapitalny sposób wybroniona przez Heurelho Gomesa i na tablicy wyników nadal widniał remis 1:1.

W 82. minucie Vicarage Road oszalało z radości. Wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Zuniga idealnie odnalazł się w polu karnym podopiecznych Mourinho i mocnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Watford poszli za ciosem i w doliczonym czasie gry wbili gwóźdź do trumny United. Michael Olivier podyktował jedenastkę dla gospodarzy a Deeney pewnym strzałem zamienił ją na gola pieczętując zwycięstwo swojej ekipy.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Watford awansował na 8. pozycję w tabeli z siedmioma oczkami na koncie, zaś Manchester United tracą szansę na przegonienie Chelsea i lądują na 6. lokacie z dorobkiem 9. punktów.

Watford City 3-1 Manchester United, 18.09.2016r., godz. 13:00, Vicarage Road, Watford.

1:0, Capoue (34′)

1:1, Rashfrod (62′)

2:1, Zuniga (82′)

3:1, Deeney (90+5′)