“Wojskowi” zwycięzcy po męczarniach w końcówce!

Ten mecz miał w sobie wszystko, były szybkie ciosy, dramaturgia, piękna walka, gole i starcia fizyczne. Prawdziwa uczta dla kibiców!

Pierwsza połowa to całkowite panowanie Legii. Już w 4′ minucie przełamali obronę i bramkę po asyście Dudy zdobył Nikolić. Wystarczyło 26 minut aby ponownie do piłki dopadł Duda i skierował ją do supersnajpera Nikolić’a który zdecydowanym strzałem podwyższył wynik na 2:0. Łęczna nie była zdolna do jakiejkolwiek składnej akcji po której mogliby zagrozić bramce Wojskowych. Za to nerwy robiły swoje i zobaczyli dwa żółte kartoniki.

Druga odsłona tego spotkania również rozpoczęła się od rządów Legii. Rządziła i dzieliła na boisku. Niestety w 68′ minucie po dośrodkowaniu w powietrze wyszedł Kuciak i zderzył się z Broźiem, zajęli się nim lekarze i mógł na szczęście szybko wrócić do gry. 75′ minuta meczu i wreszcie jakaś akcja Łęcznej, pierwszy strzał zablokowany, drugi świetnie obronił Kuciak. Pod koniec meczu odważniej grała Łęczna i udało jej się 87′ minucie złapać kontakt z Legią. 90′ minuta i Łęczna przed idealną szansą na remis! Najpierw strzał obronił Kuciak a drugi jego koledzy z obrony. Tak skończył się mecz, Legia dowiozła wynik do końca.

Legia Warszawa 2:1 Górnik Łęczna

4′ Nemanja Nikolić

30′ Nemanja Nikolić

87′ Grzegorz Bonin (Łęczna)

Żółte kartki:

31′ Jan Bednarek (Łęczna)

39′ Maciej Szmatiuk (Łęczna)

Legia Warszawa: Dusan Kuciak, Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski, Stojan Vranjes, Tomasz Jodłowiec, Guilherme, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk, Nemanja Nikolić

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak, Łukasz Mierzejewski, Lukas Bielak, Maciej Szmatiuk, Leandro, Radosław Pruchnik, Jan Bednarek, Grzegorz Bonin, Tomasz Nowak, Grzegorz Piesio, Bartosz Śpiączka