Wojciechowski potwierdza zainteresowanie Wisłą

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

Jakiś czas temu informowaliśmy o zainteresowaniu Józefa Wojciechowskiego wykupem Wisły Kraków. Były prezes Polonii Warszawa potwierdza to w rozmowie z “Forbes”. Jednocześnie mówi o błędach jakie popełnił po raz pierwszy wchodząc do świata piłki.

Rzeczywiście, rozmawiałem z kimś z otoczenia Bogusława Cupiała. Dowiedziałem się, że istnieje temat sprzedaży Wisły. Myślę o tym, ale na obecnym etapie jestem daleki od powiedzenia zarówno „tak”, jak i „nie”. Prawda jest taka, że jeszcze nie podjąłem konkretnych rozmów z panem Cupiałem. Lechia? To plotki. W tym momencie interesuje mnie jedynie Wisła Kraków. Ma to również związek z biznesem, ponieważ chcemy w tym roku zaistnieć na rynku krakowskim. Wisła mogłaby nam pomóc pod względem marketingowym.

Podszedłem do sprawy zbyt ambicjonalnie. Chciałem osiągnąć sukces tu i teraz. Tymczasem piłkę trzeba potraktować jako wyzwanie długodystansowe. Niestety, w tamtym czasie popełniłem sporo błędów. Traktowałem klub piłkarski jak organizację, którą da się zarządzać w sposób racjonalny, w miarę przewidywalny. Przywykłem do tego w przedsiębiorstwach, którymi kierowałem. Tymczasem piłka jest zupełnie nieobliczalna.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.