Wojciech Szczęsny bohaterem reprezentacji Polski. Golkiper obronił rzut karny oraz dobitkę. Po meczu skomentował swój wyczyn

Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Można było skończyć ten mecz wyżej w ostatnich minutach. Ale fajnie w końcu wygrać mecz o coś na mundialu. Nie zdarzyło nam się to od bardzo dawna – przyznał Wojciech Szczęsny w pomeczowej rozmowie z TVP Sport. Bramkarz Juventusu skomentował również obronionych przez siebie rzut karny w pierwszej połowie meczu.

Reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2:0 w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Jednym z bohaterów sobotniej rywalizacji w grupie C był Wojciech Szczęsny. Bramkarz Juventusu pod koniec pierwszej połowy obronił rzut karny oraz dobitkę wykonywaną przez Firasa Al Buraikana.

Szczęsny na przestrzeni całego meczu zaliczył kilka pewnych interwencji, które uchroniły nasz zespół przed stratą gola. Zainicjował również akcję sfinalizowaną trafieniem Piotra Zielińskiego w 39. minucie.

Narzekaliście na lagę, to dałem jedno dobre podanie. Moje lagi są zawsze precyzyjne — przyznał Szczęsny przed kamerami TVP Sport.

I dodaje:

Oglądaliśmy ich karne. Wiedzieliśmy, że strzelec czeka na ruch bramkarza. Mój pierwszy był ruch w lewo. No cóż… nabrał się. Fajnie!

Bramkarz nie krył jednak rozczarowania z niskiej skuteczności zespołu pod bramką przeciwnika.

Mnie osobiście trochę szkoda, że skończyło się na 2:0. Te bramki później mogą mieć znaczenie. Można było skończyć ten mecz wyżej w ostatnich minutach. Ale fajnie w końcu wygrać mecz o coś na mundialu. Nie zdarzyło nam się to od bardzo dawna. Naprawdę fajne uczucie – stwierdził Szczęsny.

Polska z czterema punktami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy C. W następnej serii gier biało-czerwoni zagrają z Argentyną. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na środę, 30 listopada na godzinę 20:00.