Wisła Płock lepsza w hicie 18.kolejki I Ligi

Wisła Płock w hicie 18.kolejki I Ligi na własnym obiekcie ograła 3:1 Zagłębie Sosnowiec.

Przyjezdni przystąpili do dzisiejszych zawodów w znakomitych nastrojach, bo w tygodniu sprawili wielką sensację, eliminując Cracovię z Pucharu Polski (1/4 finału)

Spotkanie fenomenalnie mogli zacząć goście, ale Arak swoim huknięciem obił poprzeczkę bramki. „Niewykorzystane okazje lubią się mścić” – stare piłkarskie porzekadło odnalazło swoje odzwierciedlenie w 6. minucie, kiedy to Reca skutecznie sfinalizował dośrodkowanie Stefańczyka z prawej strony. W szesnastej minucie do notesu arbitra trafił Arak. Piłkarz przypadkowo trafił przeciwnika łokciem. Sztab szkoleniowy Wisły Płock już w 20.minucie został zmuszony do przeprowadzenia zmiany. Piotr Mroziński zastąpił na placu gry Stefańczyka. Kilka zdarzeń później Lebedyński padł w polu karnym przeciwnika, ale sędzia nie dał się nabrać doświadczonemu graczowi. Za niesportowe zachowanie snajper gospodarzy otrzymał żółtą kartkę. Kibice płockiej ekipy już cieszyli się z prowadzenia w pierwszej części spotkania, lecz ich radość przerwał Fonfara, posyłając futbolówkę w lewy dolny róg bramki.

Obraz po przerwie to nieustające próby podopiecznych Marcina Kaczmarka (trener nie mógł zasiąść na ławce, ponieważ tydzień temu został zesłany na trybuny za uwagi w kierunku sędziego). Starania zaowocowały bardzo szybko, bo golem Lebedyńskiego z czterdziestej szóstej minuty. Zawodnicy ze Sosnowca starali się odpowiedzieć jakimiś kontrami, ale w końcowych fazach brakowało im dokładności. Na dziesięć minut przed końcem Piotr Wlazło zabił jakiekolwiek nadzieję sympatyków gości na korzystny rezultat. Fenomenalną wrzutkę z rzutu wolnego doskonale wykończył 26-latek, zaskakując Perdijicia strzałem głową. Mariusz Złotek przedłużył regulaminowy czas o 180 sekund. Z tego prezentu jednak nie udało się skorzystać z żadnej z drużyn, ponieważ wynik nie uległ zmianie.

Wisła Płock zrobiła ogromny krok w kierunku awansu do Ekstraklasy.W tej chwili mają cztery oczka przewagi nad Arką Gdynią. W następnej serii gier gości czeka prestiżowy pojedynek z GKS-em Katowice.

3:1 Wlazło (80′)

Żółte kartki: Stępiński (14′), Reca (16′), Lebedyński (25′), Matusiak (43′), Rogalski (85′), Dudek (86′)

Arbiter główny: Mariusz Złotek

Skład gospodarzy:  Kiełpin – Stefańczyk (21′ Mroziński), Sielewski, Szymiński, Stępiński – Rogalski (C), Wlazło, Reca (82′ Bąk), Iliev, Piotrowski (69′ Kun) – Lebedyński

Skład gości: Perdijić – Sierczyński, Sołowiej, Markowski, Ninković – Dudek (C), Matusiak, Ryndak, Fonfara (62′ Fidziukiewicz), Pribula – Arak