W drugim niedzielnym meczu T-Mobile Ekstraklasy, określanym często jako “mecz przyjaźni” ze względu na sympatyzujących ze sobą kibiców obu drużyn, Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie Lechię Gdańsk 3:1.

Początek meczu należał do gospodarzy. Już w 10. minucie dogodną okazję do zdobycia gola miał Paweł Brożek, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Dariusza Trelę. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, a efektem tego była bramka Stojana Vranjesa w 26. minucie. Arbiter Paweł Gil dopatrzył się w polu karnym przewinienia Dariusza Dudki na Macieju Makuszewskim, a jedenastkę pewnie wykorzystał Bośniak. Do końca pierwszej połowy spotkanie toczyło się w dobrym tempie, nie brakowało okazji po obydwu stronach, jednak wynik nie uległ już zmianie. Drugą połowe z większym animuszem zaczęli Wiślacy, którzy zadali dwa mocne ciosy swoim rywalom. W 51. minucie po indywidualnej akcji Maciej Sadlok doprowadził do remisu, a zaledwie 4 minuty później na prowadzenie wyprowadził krakowian Semir Stilić. Później tempo spotkania nieco siadło. Celem Wisły było dowiezienie zwycięstwa do końca, a Lechia nie bardzo miała pomysł jak jej w tym przeszkodzić. W 82. minucie byli jednak bardzo blisko, kiedy to po rzucie rożnym i strzale Bartłomieja Pawłowskiego piłka odbiła się od słupka. Kiedy wydawało się, że nic się już nie wydarzy, w końcówce meczu przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się niezawodny Stilić, pieczętując tym samym zwycięstwo Białej Gwiazdy.

Wisła Kraków 3:1 (0:1) Lechia Gdańsk
Gol 0:1 26′ Stojan Vranjes (k.)
Gol 1:1 51′ Maciej Sadlok
Gol 2:1 55′ Semir Stilić
Gol 3:1 90′ Semir Stilić