Wisła Kraków lepsza w derbach od Cracovii

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

W 194. derbach Krakowa Wisła Kraków pokonała przy Reymonta 22 Cracovię (2:1). Biała Gwiazda przerwała tym samy serię bez zwycięstwa z Pasami.

Od pierwszych minut oglądaliśmy wyrównane starcie. Dopiero w 26. minucie środkowy pomocnik Cracovii Szymon Drewniak kapitalnie obsłużył prostopadłym podaniem Krzysztofa Piątka, a ten nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Po zmianie stron dopiero w 80. minucie Biała Gwiazda doprowadziła do remisu. Po indywidualnej akcji Carlitos strzelił gola. Gdy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami po raz kolejny do głosu doszedł Carlitos i dał trzy punkty Wiśle Kraków. Cracovia kończyła mecz w dziesiątkę, ponieważ za dwie żółte kartki został wyrzucony Kamil Pestka.

Wisła Kraków – Cracovia 2:1 (0:1)
Carlitos 80′, 90′ – Piątek 26′

Wisła: Buchalik – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Llonch (46. Brożek), Velez (78. Halilović) – Brlek, Małecki, Bartosz (61. Ze Manuel da Silva Oliveira) – Carlitos