“Wilki” wygrywają 2:0 ze Sportingiem!

VfL Wolfsburg wygrał 2:0 (0: 0) ze Sportingiem. To dobry krok w kierunku kolejnej rundy Ligi Europy. Po pierwszej połowie było 0:0. Druga zaczęła siębardzo dobrze dla “Wilków”, którym prowadzenie dał Bas Dost już w 46′.  Do drugiego gola w meczu Musieli czekać do 63′, kiedy to po świetnym zagraniu De Bruyne znów Bas Dost podwyższył wynik.

Sporting rozpoczął grę dość mocno. Niestety, goście z Lizbony mieli pecha, ponieważ powinien być rzut karny po zagraniu ręką Vierinhii. Oprócz tego w pierwszej połowie nie było zbyt ciekawie.

Z hukiem, drugą połowę rozpoczął Wolfsburg. W 46′ Naldo świetnie obsłużył piłką Bas Dosta, który wykorzystał sytuację sam na sam i dał prowadzenie “Wilkom”.

Na drugą bramkę trzeba było czekać do 63′ minuty, kiedy to z prawej strony boiska De Bruyne zagrywał mocną piłką na piąty metr, a Bas Dost dołożył tylko nogę i zrobiło się już 2:0 ! Warto dodać, że ta dwójka strzeliła dla Wolfsburga 14 z ostatnich 15 goli. Sam Dost w ostatnich sześciu meczach ligowych bądź pucharowych pokonywał bramkarza rywali 10 razy.

Defensywnie bezpieczne stałego i napędzane w ofensywie zawsze coraz bardziej zwinny De Bruyne zielono-biali nie oddali steru i mieli dogodną okazję by zdobyć trzeciego gola. Przed szansą stanął Andre Schurrle, lecz sytuacji nie wykorzystał.

Wolfsburg z przewagą dwóch goli ma największe szanse niż Sporting na dotarcie do fazy pucharowej Ligi Europy.

Wolfsburg: Benaglio – Jung, Naldo, Knoche, Rodriguez – Träsch – Vieirinha (89. Schäfer), Hunt (41. Arnold), De Bruyne, Schürrle (79. Caligiuri) – Dost

Sporting: Rui Patricio – Cedric, Tobias Figueiredo, Paulo Oliveira, Jefferson – Oriol Rosell (79. Andre  Martins) – Nani, Adrien Silva, Joao Mario, Carrillo – Montero (79. Tanaka)

Bramki: 1:0 Dost (46.) 2:0 Dost (63.)

Żółte Kartki: Arnold / Orioll Rossel, Carrillo

Widzów: 19.207

info: vfl-wolfsburg.de