Torino zremisowało z “Baskami” 2:2. Cały mecz Glika

Torino FC zremisowało z Athletic Bilbao 2:2 (2:1) w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Maxi Lopez, zaś bramkarza gospodarzy pokonali Inaki Williams i Carlos Gurpegi. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Kamil Glik.

Torino z pięciu ostatnich meczów wygrało cztery. Mimo to gospodarze słabo zaczęli mecz, pozwalając rywalom na zdobycie gola juz na początku spotkania. W 9. minucie prawą stroną przedarł się Borja Viguera, po czym wzdłuż pola karnego dograł do Inakiego Williamsa, który miał przed sobą tylko pustą bramkę. Dla 20-letniego napastnika był to pierwszy gol strzelony w europejskich pucharach.

Baskowie z biegiem minut cofnęli się jednak do defensywy, co skończyło się dla nich źle. W 18. minucie odchodzącą od bramki centrę posłał z lewej strony Cristian Molinaro. Interweniujących obrońców wślizgiem uprzedził Maxi Lopez i umieścił piłkę w siatce.

Dwukrotnie bliski szczęścia był zawodnik Torino, Martinez, któremu w polu karnym brakowało jednak opanowania w kluczowych momentach. Jak należy grać pod bramką rywali, pokazał Wenezuelczykowi w 42. minucie Lopez. Wszystko zaczęło się od pięknego rozciągnięcia gry na prawą stronę przez El Kaddoura. Piłkę przyjął Darmian, po czym posłał ją wprost na głowę Argentyńczyka.

Zadowoleni z korzystnego wyniku gospodarze pozwolili rywalom przejąć inicjatywę. Baskowie utrzymywali się przy piłce przez dłuższy czas, ale długo niewiele z tego wynikało.

Kilkadziesiąt sekund później było już 2:2. Z rzutu wolnego podawał Benat Etxebarria, a stojący na 11. metrze Carlosa Gurpegi uderzył piłkę głową tyłem nie do obrony. Torino zaciętnie walczyło, by zdobyć trzecią bramkę, lecz mało nei skończyło się to straceniem gola. W 82. minucie rezerwowy Gurpegi trafił w spojenie.