Wielkanocne granie we Wrocławiu i Chorzowie

PilkarskiSwiat.com

29 Wielkanocną kolejkę LOTTO Ekstraklasy zaczęliśmy dwoma meczami o 15:30. W jednym z nich Wrocławski Śląsk podejmował na własnym stadionie Górnik Łęczna. Mecz o tyle ważny, że ewentualna wygrana dawałaby jeszcze szansę Wrocławian na awans do górnej ósemki. W drugim Chorzowski Ruch zmierzył się z Pogonią Szczecin, która analogicznie jak Śląsk Walczy o byt w górnej ósemce. Tyle że jest w o wiele lepszej sytuacji niż Śląsk.

Śląsk przed tym meczem miał jeszcze niewielkie matematyczne szanse na grę w pierwszej ósemce. Dobrą grą w ostatnim czasie prawo, do gry w grupie mistrzowskiej stało się bardzo realne. Do czasu potknięcia się w zeszłej kolejce z Cracovią(1:0), która znacząco utrudniła sprawę. Ekipa Smudy na wiosnę gra o wiele lepiej i gromadzi punkty, aby po podziale mieć praktycznie tyle samo co jej rywale w walce o utrzymanie. Trzeba przyznać zawodnikom Urbana, że żywo w ten awans wierzyli. Potwierdzali to grą na boisku i już po kwadransie prowadzili 1:0. Co najlepsze gola strzelił Dankowski, który ostatnie trafienie z gry zanotował właśnie w poprzednim meczu  z Górnikiem Łęczna. Do przerwy było już 2:0, a swoją wysoką formę potwierdził Robert Pich. Sytuacja zaczęła zmieniać się w drugiej połowie. W 56 minucie gola kontaktowego po dośrodkowaniu Bonina strzelił Drewniak, a Pawełek znów popisał się pajacykiem. W 81 minucie Javi Hernandez od niechcenia dośrodkował na tyle dobrze, że przelobował fatalnego Pawełka. Gospodarzom wybił grę w górnej ósemce z głowy, a dla swojej drużyny zdobył punkt.

Śląsk Wrocław 2:2 Górnik Łęczna

`15 Kamili Biliński, `42 Robert Pich | `57 Szymon Drewniak, `81 Javier Hernandez

Skład Śląska Wrocław: 33.Pawełek, 28.Lewandowski, 20.Kokoszka, 3.Celeban, 30.Dankowski, 16.Pich, 32.Stjepnaović(`88 5.Augusto), 8.Kovacević, 19.Biliński(`64 11.Zwoliński), 22.Riera, 18.Madej(`81 9.Engels)

Skład Górnika Łęczna: 79.Prusak, 21.Jarecki, 45.Pitry, 3.Komor, 14.Matei, 5.Tymiński(`46 23.Drewniak), 6.Sasin(`69 19.Ubiparip), 8.Piesio(`61 9.Grzelczak) 10.Hernandez, 15.Bonin, 18.Spiączka

Zółe kartki: `68 Riera, `83 Dankowwski | `30 Tymiński, `73 Gonzalez

Czerwone kartki: – | –

Sędzia główny: Daniel Stefański

Wiosna Ruchu Chorzów to piękna czasu. Sensacja w Warszawie, ogranie Lechii Gdańsk na długo zostanie przez kibiców zapamiętane. Co prawda na dzień dzisiejszy Ruch nie awansuje do górnej ósemki, ale z taką grą o spadek się co martwić nie ma. Naprzeciw nim stanęła ekipa Pogoni Szczecin, która nie może być do końca pewna gry w górnej ósemce.Widać było, że do Chorzowa nie przyjechali po remis. Już w 19 minucie pierwszego gola w tym meczu strzelił Kort. Co prawda prowadzenie nie trwało zbyt długo bo 11 minut później mieliśmy już wynik remisowy za sprawą Bartosza Nowaka. Cenne trzy punkty dla Portowców dał w 83 minucie Frączczak.

Ruch Chorzów 1:2 Pogoń Szczecin
`28 Bartosz Nowak | `19 Kort, `83 Frączczak

Skład Ruchu Chorzów: 33.Hrdlicka, 14.Koj, 5.Kowalczyk, 51.Grodzicki, 15.Konczkowski, 17.Urbańczyk(`86 9.Arak), 4.Surma, 13.Moneta(`64 21.Pazio), 37,Nowak(`78 8.Walski), 16.Przybecki, 11.Niezgoda

Skład Pogoni Szecin: 1.Słowik, 21Rudol, 2.Rapa, 3.Fojut, 77.nunes, 10.Kort(`81 17.Ciftci), 23.Matras, 11.Delev(`94 15.Matynia), 29.Listkowski(“73 14.Drygas) , 7.Gyurcso, 9.Frączczak

Żółe kartki: `82 Koj, `90 Grodzicki |`22 Rudol, `94 Drygas