West Ham Utd rozmawia z Boenischem


Sebastian Boenisch od początku lipca pozostaje   bez klubu. 25-letnim reprezentantem Polski mają interesować się kluby z Premier League. Teraz do ich grona dołączyła nowa drużyna – beniaminek West Ham United Londyn. Pierwsza rozmowa miała się już odbyć.

 

Jak donosi gazeta “The People”, Boenisch i Sam Allardyce, menedżer “Młotów” mieli się spotkać w Niemczech, gdzie na obozie przygotowawczym przebywa obecnie angielski klub. Według informacji angielskich dziennikarzy działacze West Hamu są zdziwieni, że obrońca pozostaje bez klubu.

O Boenischu wcześniej miały zacząć myśleć trzy drużyny – Newcastle United, Everton Liverpool i Reading FC. Zainteresowanie jednak nie przekuło się na konkretną ofertę i piłkarz nadal szuka nowej drużyny. 25-latek miał szansę na angaż w Celtiku Glasgow, ale odmówił testów. – Nie pojadę na nie. Nie jestem zawodnikiem młodzieżowym. Mogli mnie zobaczyć na mistrzostwach Europy – tłumaczył.

Wcześniej wydawało się, że piłkarz może przenieść się do VfB Stuttgart lub Fortuny Düsseldorf. Niemieckie media donosiły, że nawet był już po słowie z działaczami VfB, ale do transferu nie doszło z powodu występu na Euro 2012. Sztab szkoleniowy miały do tego zniechęcić występy Boenischa z Grecją, Rosją i Czechami. Z Fortuną piłkarz prowadził negocjacje, ale ostatecznie obie strony nie doszły do porozumienia.

Boenisch był zawodnikiem Werderu Brema przez pięć lat, ale ze względu na problemy zdrowotne zagrał tylko w 84 spotkaniach. Wiosną 2012 roku wrócił do gry po blisko półtorarocznej przerwie, spowodowanej kłopotami z prawym kolanem.

W reprezentacji Polski 25-letni obrońca zagrał dziewięć razy. Zadebiutował w spotkaniu z Ukrainą (1:1), które zostało rozegrane 4 września 2010 roku.

 

(Źródło: goler.pl)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.