West Brom przegrywa z Manchesterem United

skysports.com

W meczu 18. kolejki Premier League, West Bromwich Albion przegrało z Manchesterem United 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Gareth Barry, natomiast dla Czerwonych Diabłów trafili Romelu Lukaku i Jesse Lingard.

Przez pierwsze 20. minut gospodarze grali tylko z kontrataków, jednak poza dośrodkowaniami Jamesa McLeana nic im nie wychodziło. Natomiast Czerwone Diabły grały z ataku pozycyjnego, ale nie potrafili przedostać się przez szczelną obroną West Bromu. W końcu jednak udało im się przełamać szyki obronne, podopiecznych Alana Pardew. Z lewej strony dośrodkował Marcus Rashford, a piękną bramkę z główki zdobył Romelu Lukaku. Chwilę później było już 2:0. Jesse Lingard przyjął piłkę przed polem karnym, uderzył, piłka niefortunnie odbiła się od Ahmeda Hegazyego i wpadła do siatki Bena Fostera.

W drugiej połowie Zjednoczeni także mieli ogromną przewagę i dążyli do strzelania kolejnych bramek. Blisko dojścia do celu był  Lingard, który świetnym podaniu od Marcusa Rashforda, trafił prosto w bramkarza. Mimo przewagi United, to gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu Jamesa McLeana w polu karnym było dużo zamieszania, w tłoku najlepiej odnalazł się Gareth Barry i instynktownie wpakował futbolówkę do siatki Davida De Gei.

Ostatecznie Manchester United pokonał na wyjeździe West Brom 2:1 i umocnił się na pozycji wicelidera, gospodarze na zwycięstwo czekają od sierpnia.