Wayne Rooney daje trzy punkty United

W piątkowe popołudnie w ramach 18. kolejki Premier League Manchester United podejmował na Old Trafford Newcastle United. W ostatniej serii gier „Czerwone Diabły” niespodziewanie zremisowali w starciu z Aston Villą 1:1, tym samy zakończyli passę sześciu zwycięstw z rzędu. Natomiast „Sroki” odniosły jedynie jedno zwycięstwo w pięciu spotkaniach.

Faworytem tego meczu bezsprzecznie pozostawali podopieczni Louisa van Galla, którzy przed tą kolejką zajmowali trzecie miejsce w tabeli. W składzie gospodarzy zabrakło dzisiaj argentyńskiego pomocnika Angela Di Marię, który nadal narzeka na uraz. W ekipie Alana Pardew zabraknie podstawowego gracza Cheikha Tiote, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

Obie jedenastki spokojnie zaczęły to spotkanie. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W 19. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał holenderski obrońca i potężnym uderzeniem próbował zaskoczyć hiszpańskiego golkipera Davida De Geę, jednak reprezentant La Roja popisał się fantastyczną paradą i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Nie minęło wiele minut, a Manchester United przeprowadził zabójczą kontrę na bramkę „Srok”. Hiszpański pomocnik Juan Mata wypatrzył w polu karnym Kolumbijskiego snajpera Radamela Falcao, a ten wślizgiem podał do ustawionego kilka metrów od bramki Wayne Rooneya i ten otworzył wynik na 1:0.

W 36. minucie genialnym podaniem popisał się Juan Mata, który idealnie obsłużył Wayne’a Rooneya, a ten po raz drugi pokonał angielskiego bramkarza Alnwicka. Po zmianie stron wynik meczu podyższył Robin van Persie, ale warto zaznaczyć, iż asystę przy tej bramce zaliczył Wayne Rooney. Na miano Man of the Match bez wątpienia zasłużył Wayne Rooney, niezłe zawody rozegrał również Juan Mata, który powoli wyrasta na głównego reżysera. W końcówce jeszcze z rzutu karnego bramkę kontaktową zdobył Senegalczyk Papiss Cisse.

Podopieczni Louisa van Gaala nadal plasują się na trzeciej pozycji, tracąc do lidera, londyńskiej Chelsea 10 oczek. Natomiast Newcastle United spadł na dziesiąta lokatę.

Manchester United – Newcastle United 3:1 (2:0)
Rooney 23’, 36’ van Persie 53’ – Cisse 87′

Man Utd: De Gea – Jones, McNair, Evans – Valencia (Rafael), Rooney, Carrick (Fletcher), Young – Mata – Falcao (Wilson), Van Persie