Walukiewicz: Koszulkę zachowam na pamiątkę i przekaże tacie

fot. calciocasteddu.it

19-letni Sebastian Walukiewicz doczekał się swojego debiutu w Serie A. Utalentowany obrońca wyszedł w pierwszym składzie Cagliari na spotkanie z Juventusem. Co prawda “Stara Dama” rozbiła jego zespół aż 0:4, ale Polak pozostawił po sobie naprawdę niezłe wrażenie.

Przegraliśmy wyraźnie, więc na pewno nie ma powodów do euforii. Sam ligowy debiut cieszy, tu nie ma żadnych wątpliwości. Nawet koszulkę z tego meczu zachowałem, nie wymieniałem się z nikim. Bo chcę ją podarować tacie, od którego, można powiedzieć, zaczęła się moja piłkarska kariera – skomentował piłkarz z rozmowie z “Super Expressem”.

Mam dopiero 19 lat. Przyszedłem do Serie A z polskiej ligi, a to nie jest łatwy przeskok, zwłaszcza w tym wieku. Uważam, że nauczyłem się przez te miesiące bardzo dużo, myślę, że nawet więcej niż przez te lata gry w Polsce. I to nie grając! Ustawianie się, taktyka, gra w różnych systemach. Mówię poważnie: zrobiłem pod każdym względem duży krok do przodu – dodał Polak.

Walukiewicz na pewno nie ma żadnych powodów do wstydu po swoim debiucie. Cagliari przegrało, ale nie ma w tym winy naszego rodaka. Według portalu “Sofascore” 19-latek został oceniony na 7.0, co uczyniło go najlepiej ocenionym piłkarzem Cagliari w tym spotkaniu. Rolando Maran może być zadowolony z tego co pokazał Polak i miejmy nadzieję, że nie będzie to ostatni raz, kiedy dał szansę młodemu stoperowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi