Walecznie i ambitnie

Kamil Gieroba

W drugim sobotnim spotkaniu 6 kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław przed własną publicznością zremisował 1:1 z Podbeskidziem Bielsko – Biała.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu była ekipa z Wrocławia, która kontynuowała passę spotkań bez porażki. Pierwszą szansę na strzelenia gola gospodarze mieli w 2. minucie, kiedy to Robert Pich posłał bardzo mocne dośrodkowanie w pole karne Górali, akcję próbował zamykać z najbliższej odległości Flavio Paixao, jednak futbolówka zagrana z lewego skrzydła zbyt wysoko dla Portugalczyka. W 15.minucie pięknym crossem popisał się Paixao w kierunku Picha, który łatwo uwolnił się spod opieki przeciwnika, a następnie płaskim strzałem pokonał Zubasa. Przed zdobyciem bramki bliski szczęścia był Danielewicz, ale młody pomocnik zagraniem z niedalakiej odległości obił poprzeczkę. Kapitalne zawody na lewej stronie rozgrywał Dudu, który z wielkim luzem mijał obrońców Podbeskidzia. Podopiecznym Dariusza Kubickiego w I odsłonie brakowało konceptu na rozegranie i w dodatku liczne straty w środkowej strefie zaliczali defensywni pomocnicy.

W przerwie na boisko wszedł Robert Demjan, w którym trener gości widział nadzieję na doprowadzenie do remisu. Trzy minuty po wpuszczeniu Słowak został sfaulowany w 16-ce rywala przez Kokoszkę. Do wykonywania rzutu karnego podszedł Marek Sokołowski i pewnym uderzeniem w lewy dolny róg zmienił stan spotkania. Na odpowiedź zawodników Tadeusza Pawłowskiego nie trzeba było długo czekać, bo w kolejnej akcji Bieliński trafił po rykoszecie w poprzeczkę bramki. W 61. minucie oglądaliśmy kolejny rzut karny, ponieważ Adu bezmyślnie w swoim polu karnym zatrzymał Paixao. Jedenastkę wykonywał sam poszkodowany, ale jego intencje kapitalnie odczytał Zubas rzucając się w kierunku uderzenia (lewy róg). Końcowe fragmenty gry przyniosły nam liczne przewinienia taktyczne, w wyniku których posypały się żółte kartki dla zawodników obu ekip. Daniel Stefański dorzucił do podstawowego czasu 5 minut, ale i to okazało się zbyt mało, aby zmienić losy dzisiejszych zawodów.

Śląsk Wrocław 1 : 1 Podbeskidzie Bielsko – Biała

Stadion Miejski, 22.08.2015, 18:00

Strzelcy:

1:0 Pich (15′)

1:1 Sokołowski (49′)

Żółte kartki: Adu (61′), Kołodziej (83′), Zieliński (84′), Hołota (85′), Hateley (90+2′)

Czerwone kartki:

Sędzia główny: Daniel Stefański

Skład gospodarzy: Pawełek – Pawelec (78′ Zieliński), Celeban, Kokoszka, Dudu Paraiba – Hołota, Hateley – Flavio, Danielewicz, Pich (68′ Kiełb) – Biliński (86′ Bartkowiak)

Skład gości: Zubas – Sokołowski, Kolcak, Nowak, Adu – Kowalski (84′ Hiszpański), Kato (46′ Demjan), Deja, Janić (76′ Kołodziej), Chmiel – Szczepaniak