juventus.com

Lazio  przegrało na własnym stadionie z Juventusem 0:1 w meczu 27. kolejki włoskiej Serie A. W wyjściowej jedenastce drużyny z Turynu zabrakło miejsca dla Wojciecha Szczęsnego.

Mecz drugiej i trzeciej drużyny Serie A zapowiadał się ciekawie. Obie drużyny potrzebowały punktów, ale też były zmęczone po półfinałach Pucharu Włoch.

Juventus w pierwszej połowie grał nieco ospale, za to Lazio było niezwykle aktywne. Grali ofensywnie, wysokim pressingiem, ale w ich poczynaniach było za dużo chaosu. Brakowało spokoju, a w obronie dobrze radziła sobie ekipa z Turynu. Najlepszej sytuacji pierwszej połowy nie wykorzystał Milinković-Savić. Po dobrej wrzutce Serb uderzył piłkę głową, jednak strzelił w środek bramki i Buffon z łatwością obronił to  uderzenie.

W drugiej połowie obie drużyny zaczęły grać spokojnie. Pierwszą groźną sytuację stworzyli podopieczni Inzaghiego. Piłkę za plecy obrońców zagrał …, lecz Immobile uprzedził Buffon. Juventus był bardzo nieporadny, a większość ich akcji kończyły niecelne podania bądź dośrodkowania. Również Lazio znacznie zwolniło tempo. Niewidoczny był Milinković-Savić, niewiele wniósł Felipe Anderson oraz Caicedo. Obie ekipy z każdą minutą coraz bardziej wyczekiwały ostatniego gwizdka. I nagle cud, cud cud! Paulo Dybala wyskoczył niczym królik z kapelusza, urwał się obrońcy Lazio, powalczył o piłkę i oddał strzał nie do obrony. Gracze Juventusu ruszyli w szale radości w kierunku Argentyńczyka i chwilę po tym arbiter zakończył spotkanie. A w Neapolu, no cóż, mogą tylko wyrzucać telewizory przez okno.

Juve zbliżyło się do Napoli na jeden punkt jednak należy pamiętać, że drużyna z Neapolu dziś zagra z Romą, a “Stara Dama” ma do zagrania zaległy mecz z Atalantą.

3.03.2018, godz. 18:00, 27. kolejka Serie A

Lazio – Juventus 0:1 (0:0)