W Rosario ostrzelano sklep należący do rodziny żony Leo Messiego, przestępcy chcą wyłudzić pieniądze od Argentyńczyka

afa.com.ar

W rodzinnym mieście Lionela Messiego – Rosario dwie osoby na motocyklach ostrzelali do supermarketu należącego do rodziny jego żony.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek. Mężczyźni zostawili także wiadomość dla argentyńskiej gwiazdy Paris-Saint-Germain. Supermarket Unico jest własnością rodziny Antonelli Rocuzzo od lat 80 XX wieku.

Policja poinformowała, że dwóch mężczyzn na motocyklu oddało czternaście strzałów w metalowe okiennice i frontowe drzwi supermarketu, po czym zostawiło wiadomość napisaną na kawałku tektury. Został on zaadresowany do Leo Messiego.

– Messi, czekamy na ciebie. Pablo Javkin (burmistrz Rosario przy. red.) jest handlarzem narkotyków, więc nie zaopiekuje się tobą – napisali przestępcy. Sklep był zamknięty przez cały dzień, a burmistrz Pablo Javkin pojawił się na miejscu zdarzenia, gdzie publicznie potępił atak. Rosario, miasto liczące ponad 1,5 miliona mieszkańców, jest jednym z najniebezpieczniejszym miastem Argentyny.

Motywy ataku nie są znane, choć lokalna stacja telewizyjna spekuluje, że mężczyźni próbowali wyłudzić pieniądze od Messiego. Piłkarz wróci do ojczyzny w marcu, ponieważ mistrzowie świata z Kataru zmierzą się w w meczach towarzyskich z Panamą w Buenos Aires (23 marca) oraz na stadionie Madre de Ciudades w Santiago del Estero z Curacao (28 marca).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x