Van Persie z ciekawą historią z mistrzowskiego sezonu

theguardian.com

Robin van Persie na łamach serwisu SoFoot podzielił się doskonałą historią z mistrzowskiego sezonu 2012/2013.

Manchester United rok wcześniej przegrał sezon z Manchesterem City ilością bramek. Sir Alex Ferguson był zdeterminowany aby wygrać mistrzostwo.

– Dzień po spotkaniu sir Alex Ferguson wywiesił w szatni zdjęcia dwóch zawodników, które zostały zrobione podczas nocnego wyjścia. Powiedział wtedy wszystkim piłkarzom z całego składu: „Chłopcy, jeśli nie wygramy ligi, to właśnie przez tych dwóch dupków, którzy zdecydowali się wyjść na miasto” – opowiada RVP.

– Znam ich nazwiska, ale nie mogę ich ujawnić. Menadżer ich niemal ukrzyżował. To było niesamowite. Powiesił zdjęcia, które dokumentowały, gdzie piłkarze byli o godzinie 2, 3 i 4 w nocy. Wszystko po to, aby podkreślić, jak głupie to było zachowanie.

– Ale na tym nie poprzestał. Ostrzegł nas, że jeśli tylko usłyszy, że któryś z nas wyszedł na miasto, zanim wygramy ligę, to wyleci z zespołu. Był bezlitosny, kiedy mówił: „Nie obchodzi mnie to, kim jesteście i ile trofeów wygraliście. Jeśli wyjdziecie przed końcem sezonu, to was sprzedam”.

– Po tamtej przemowie odbyłem dwa najcięższe treningi, które kiedykolwiek miałem w życiu. Zdobyliśmy ten tytuł. Menadżer doskonale wiedział, kiedy być twardym, a kiedy zrzucić z nas trochę presji – dodaje Van Persie.

Źródło: SoFoot, DevilPage 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *