Valencia lepsza od UD Las Palmas

W meczu pierwszej kolejki Primera Division, Valencia pokonała 1-0 (1-0) UD Las Palmas. Zwycięską bramkę w 22 minucie zdobył Simone Zaza.

Wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy, to drużyna z Estadio Mestalla nadawała tempo meczu i miała więcej klarownych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek. Goście mieli utrudnione zadanie, bowiem od 33. minuty grali w dziesięciu. Czerwoną kartką został ukarany Alen Halilović za nadmierną ostrość w próbie odbioru piłki. Od tego momentu w piłkę grali wyłącznie gospodarze, którzy raz po raz zagrażali bramce Leandro Chichizoli. Jednak więcej bramek już nie padło i to popularne “Nietoperze” cieszyły się z 3 punktów.

Valencia CF 1-0 (1-0) UD Las Palmas

Simone Zaza 22.

Valencia: Neto – Ignacio Vidal Miralles, Ezequiel Garay, Rúben Vezo, José Gayà – João Cancelo, Daniel Parejo, Álvaro Medrán ( 73, Nacho Gil), Carlos Soler (89, Nemanja Maksimović) – Rodrigo Moreno (79, Santiago Mina), Simone Zaza.

Las Palmas: Leandro Chichizola – David Simón (85, Michel Macedo), Ximo Navarro, Pedro Bigas, Daniel Castellano – Taunausu Placeres (78, Sergio Araujo), Alen Halilović, Mauricio Lemos (78, Javier Castellano), Jonathan Viera, Vitolo – Jonathan Calleri.

Żółte kartki: Zaza, Parejo, Gayà – Navarro, Bigas, Simón.

Czerwona kartka: Alen Halilović 33′ (UD Las Palmas).

Sędziował: Jesús Gil Manzano.