Urodziny Silvio Berlusconiego, Andrija Shevchenki i Andrei Polego

PAP

Kalendarz wskazuje nam, że już 29 dzień września, a więc data bardzo ważna dla wszystkich kibiców Milanu. Dzisiaj swoje urodziny obchodzi prezydent klubu z San Siro – Silvio Berlusconi.

Włoch urodził się dokładnie 80 lat temu w Mediolanie. To właśnie pod wodzą Il Presidente Rossoneri zostali odbudowani i budzili respekt w całej piłkarskiej Europie. Do byłego premiera Italii płyną życzenia od ludzi związanych z Calcio, ale także od Sino-Europe, chińskiego konsorcjum, które najprawdopodobniej zostanie nowym właścicielem zespołu z włoskiej stolicy mody. Milan Berlusconiego wygrał w ciągu 30 lat jego kadencji 28 trofeów, w tym 5 razy Ligę Mistrzów i 8 razy Scudetto.

Także dziś swoją 40 rocznicę urodzin obchodzi legendarny napastnik mediolańskiego klubu – Andrij Shevchenko. Ukrainiec nosił czerwono-czarną koszulkę w latach 1999-2006 i 2008-2009. W ciągu tych 8 lat, snajper aż 175 razy znalazł klucz do pokonania bramkarzy rywali.

Trzecim Rossonero, który dzisiaj obchodzi swoje święto jest Andrea Poli. Włoch kończy 27 lat. Pomocnik przybył na San Siro w 2013 roku, ale dzisiaj jest głównie rezerwowym. Tanti Auguri Silvio Berlusconi, Andrij Shevchenko e Andrea Poli!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.