Uraz Carlitosa, wybite dwa zęby Augustyniaka

Carlitos

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Rafał Augustyniak i Carlitos zakończyli mecz 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze z problemami zdrowotnymi.

Augustyniak i Carlitos nie będą najlepiej wspominać wczorajsze starcie z Górnikiem Zabrze. Co prawda, Legia Warszawa zabrała do stolicy wszystkie trzy punkty po wygranej 1:0 w Zabrzu, ale też przywiozła ze sobą dwóch kontuzjowanych zawodników.

Carlitos pojawił się na murawie w 62. minucie zastępując Ernesta Musi, ale kwadrans później z niego zszedł, prawdopodobnie ze względu na kłopoty mięśniowe. W 76. minucie Hiszpan poślizgnął się na murawie i w konsekwencji musiał opuścić plac gry. Na razie nie wiadomo jak poważny jest jego uraz.

Kolejnym graczem, który doznał problemów zdrowotnych w starciu z zespołem z Zabrza był Rafał Augustyniak. W przeciwieństwie do Carlitosa nie potrzebował on zmiany i dotrwał z nieprzyjemnym urazem do końca spotkania. W 64. minucie Anthony van den Hurk zastawiał się i uderzył w twarz Augustyniaka. W konsekwencji, stracił on dwa zęby, konkretnie górne jedynki.

Napastnik Górnika obejrzał tylko żółtą kartkę za tak brutalny faul. Po meczu całą sytuację związaną z Augustyniakiem postanowił skomentować Artur Jędrzejczyk:

– Mamy teraz jednego gremlina w drużynie. Rafał wygląda bardzo fajnie, na pewno coś mu wprawimy, jeszcze nie wiemy jakiego koloru. (…) Faul na Augustyniaku? Wydaje mi się, że pan sędzia sam nie wiedział, co zrobić w tej sytuacji. Jeżeli ktoś uderza przeciwnika i wybija mu dwa zęby, to dla mnie jest to czerwona kartka. Arbiter dziwnie to zinterpretował, może odpocznie od naszych spotkań. Wiemy, jak wyglądały nasze mecze z jego udziałem – zakończył Jędrzejczyk.

Źródło: Legia.net