Unai Emery: Nie zamknąłem Özilowi możliwości gry

Unai Emery

Zdjęcie: https://www.theweek.co.uk/

Sytuacja Mesuta Özila staje się coraz bardziej kłopotliwa. Choć zawodnik nie otrzymuje wystarczającej liczby minut na boisku, to deklaruje swoją przynależność do Arsenalu.

Początek sezonu dla reprezentanta Niemiec był splotem i pasmem nieszczęśliwych wydarzeń. Po tym, jak wraz z Seadem Kolasinacem 31-latek został zaatakowany przez uzbrojonych w noże mężczyzn, był już tylko cieniem własnego siebie. Dotychczas Özil zdołał wystąpić zaledwie w dwóch spotkaniach “The Gunners”, co wywołało dyskusję pośród brytyjskich mediów na temat przyszłości zawodnika. Sam zainteresowany przerwał jednak milczenie i podkreślił, że jego kontrakt wygasa dopiero w 2021 roku i do tego czasu pozostanie na Emirates.

W odpowiedzi na komentarz Mesuta swoją opinią publicznie podzielił się szkoleniowiec Arsenalu, Unai Emery, który, jak sam przyznaje, wciąż widzi dla pomocnika miejsce w kadrze londyńczyków.

– Ten rok zaczął się dla niego ciężko. Dobrze pracował w pre-sezonie, występował regularnie, ale problem, który miał miejsce z Seadem [napaść przez nożowników] to zatrzymał. Po tym był chory przez kilka tygodni, w związku z czym opuścił wiele treningów umożliwiających utrzymanie formy.

– Tak naprawdę w ostatnich dwóch czy trzech tygodniach znacząco się poprawił. Nie zamknąłem przed nim możliwości gry… Moim celem jest wykorzystywanie wszystkich graczy, a on jest jednym z tych, którzy mogą nam pomóc – dodał Emery.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *