Tymoteusz Puchacz: Nigdy nie zagram w Legii

źródło: Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Tymoteusz Puchacz, piłkarz Lecha Poznań w programie „Po gwizdu” zadeklarował iż nigdy nie zagra w Legii Warszawa. 21-letni pomocnik opowiedział o próbie podkupienia go przez Legię w czasach juniorskich oraz w ostrych słowach zaatakował Krzysztofa Mączyńskiego.

Tymoteusz Puchacz jest wychowankiem Lecha Poznań. Do pierwszego składu Kolejorza przebił się na początku sezonu 2019/2020. Wcześniej zdobywał niezbędne doświadczenie na wypożyczeniach w GKS-ie Katowice czy Zagłębiu Sosnowiec. W obecnej kampanii ligowej wystąpił łącznie w 26 spotkaniach, w których zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty.

21-letni pomocnik był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie „Po gwizdu” emitowanym na platformie YouTube. Puchacz opowiedział  o próbie podkupienia go przez Legię w czasach juniorskich oraz zadeklarował, iż nigdy nie zagra w stołecznym klubie. W ostrych słowach zaatakował także byłego reprezentanta Polski, Krzysztofa Mączyńskiego.

Niedużo zabrakło, abym trafił do Legii Warszawa. Usiadł ze mną tata i powiedział: “To nie jest tak, że będziesz sobie wybierał kluby. Jak chcesz grać w piłkę nożną i na tym zarabiać, to musisz iść tam, gdzie będą Cię chcieli”. Na testy zaprosiła mnie Legia. Głosy były różne, ale przede wszystkim chcieli zrobić ze mnie lewego obrońcę, a ja byłem wtedy środkowym pomocnikiem. Stwierdziłem, że nie ma szans. Przez to, że tam się odbiłem, to Lech się mną zainteresował. Zawsze chciałem tam grać i cieszę się, że się udało – powiedział.

Teraz, ze względu na drogę, którą przeszedłem, mogę śmiało powiedzieć, że nigdy nie zagram w Legii Warszawa. Straciłbym zaufanie u ludzi, których kocham. To tak, jakbym zdradził rodziców. Identycznie traktuję przyjaciół, nie mógłbym spojrzeć na siebie w lustrze. Nie ma takiej opcji. Ja nie jestem Krzysztofem Mączyńskim – dodał.

Na odpowiedz popularnego „Mąki”, nie musieliśmy długo czekać. 33-letni pomocnik za pośrednictwem Twittera dał upust swoim emocjom.

Źródło: Twitter, Po gwizdku, własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *