Trzy punkty zostają w Chorzowie! Ruch wygrywa 2:1 z Pogonią.

Ruch Chorzów na inaugurację 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy wygrał z Pogonią Szczecin 2:1. Niebiescy dwie bramki zdobyli w ciągu trzech minut, a obie były niezwykłej urody. Gola honorowego dla Pogoni strzelił Marcin Robak.

Po 25 minutach Bartłomiej Babiarz wyprowadził Ruch na prowadzenie po fenomenalnym woleju lewą nogą sprzed szesnastki. Golkiper Portowców był bez szans. Gol Babiarza był jednocześnie pierwszym celnym strzałem spotkania.

Po chwili asystę przy bramce na 2:0 zaliczył Filip Starzyński. Niebiescy podwyższyli wynik po kapitalnie rozegranej kontrze, którą bezlitośnie wykończył Grzegorz Kuświk.

W 34. minucie było 2:1. świetnie akcję zapoczątkował Michał Janota. Debiutant zagrał prostopadłą piłkę do Rafała Murawskiego, ale ten przegrał pojedynek z Matusem Putnockym. Za to w odpowiednim miejscu stał Marcin Robak. Napastnik z metra wepchnął piłkę do siatki.

Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)

1:0 Bartłomiej Babiarz, 25 min.
2:0 Grzegorz Kuświk, 28 min.
2:1 Marcin Robak, 34 min.

Ruch: Potnocky – Konczkowski, Malinowski, Helik, Oleksy – Babiarz, Surma – Zieńczuk (63 Kowalski), Starzyński (90 Szyndrowski), Gigołajew – Kuświk (87 Visnakovs); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Stawarczyk, Urbańczyk, Efir.

Pogoń: Janukiewicz – Rudol (82 Zwoliński), Golla, Koj, Matynia – Frączczak, Rogalski, Murawski, Matras (66 Akahoshi), Janota – Robak; trener: Jan Kocian.
Rezerwowi: Kudła, Hernani, Kamess, Ricardo Nunes, Walski.

Żółta kartka: Babiarz, Visnakovs, Gigołajew – Koj, Rudol, Golla.