Trzy punkty bez Mourinho

Źródło: theguardian.com

W 17. kolejce Premier League Chelsea pokonała na własnym stadionie Sunderland 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Ivanović, Pedro i Oscar, dla gości trafił Borini.

The Blues od początku przejęli inicjatywę spotkania, a pierwsze 15 minut było próbką umiejętności Chelsea z poprzedniego sezonu. Londyńczycy całkowicie zdominowali Sunderland, a efektem tego były dwie bramki strzelone w 8 minut. Najpierw, po dośrodkowaniu z rożnego Willian do siatki trafił Ivanović, a następnie po dośrodkowaniu Serba największym sprytem w polu karnym popisał się Pedro, uderzając do bramki z siódmego metra.

Druga połowa również zaczęła się od mocnego uderzenia. Już 5 minut po gwizdku z rzutu karnego trafił Oscar, a chwilę później, w 53 minucie zamieszanie w polu karnym Chelsea wykorzystał Fabio Borini, trafiając do pustej bramki.

Chelsea zajmuje 15. pozycję w tabeli z dorobkiem 18 punktów, natomiast Czarne Koty z 12 oczkami znajdują się w strefie spadkowej.