Torino wygrywa wysoko na Sycylii z Palermo

Podopieczni Sinisy Mihajlovicia podejmowali w meczu wyjazdowym Palermo. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:4 (1:2).

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze ,bo już w 5.minucie meczu po dośrodkowaniu Haitama Aleesaniego bramkę głową strzelił Ivajlo Chochev i gospodarze prowadzili 1:0.

W 25.minucie prostopadłe zagranie Iago Falque umożliwiło znalezienie się w czystej pozycji strzeleckiej Adem Ljalicia i Serb ładnym strzałem w okienko wyrównał stan rywalizacji.

W 40.minucie Belotti zagrywa na skrzydło do Zappacosty ,a ten podaje w pole karne do Ljalicia ,który najpierw przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i pozwalając jej spaść na ziemie uderza na bramkę Posavca i strzela swojego drugiego gola w tym meczu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy Baselli zagrywa prostopadle w pole karne i znajduje tym podaniem Marco Benassiego ,a ten strzela swojego drugiego gola w tym sezonie.

Do przerwy Torino prowadzi 1:3.

Pięć minut po przerwie Falque zagrywa w pole karne gdzie znajduje Basellego ten uderza na bramkę Posavca piłka skozłowała co sprawiło ,że bramkarz Palermo wybił piłkę dopiero w bramce co wykazała technologia goal-line i Torino prowadziło już 1:4.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.Grający w drużynie Palermo Thiago Cionek wszedł na boisko w 76.minucie zmieniając Roberto Vitiello.  Ten wynik sprawił ,że Torino awansowało na czwarte miejsce i do drugiego miejsca ,które gwarantuje bezpośredni awans do Ligi Mistrzów traci tylko dwa punkty.

Palermo – Torino 1:4 (1:2)

1:0 – Ivajlo Chochev 5′

1:1 – Adem Ljalić 25′

1:2 – Adem Ljalić 40′

1:3 – Marco Benassi 45+1′

1:4 – Daniele Baselli 50′

Składy :

US Città di Palermo: Posavec – Vitiello (76. Cionek), G. González, Anđelković – Rispoli, Bruno Henrique, Čočev, Aleesami – Diamanti (C), Nestorovski – Bentivegna (15. Hiljemark, 46. Quaison).
Rezerwowi: Goldaniga, Cionek, Pezzella, Morganella, Lo Faso, Hiljemark, Gazzi, Quaison, Sallai, S. Rajković.

Torino FC: Hart – Zappacosta, Rossettini, Castan, A. Barreca – Benassi (C), Valdifiori (84. Lukić), Baselli (66. Obi) – Falqué, Belotti, Ljajić (54. Boyé).
Rezerwowi: Ichazo – Bovo, De Silvestri, Samuel Gustafsson, Vives, De Luca, Acquah, Moretti, Boyé, Josef Martínez, Obi, Lukić.